Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чи варто пірнати на Водохреще? Що кажуть моржі, медики, священики та рятувальники

Цінні поради дають ті, хто має неабиякий досвід у тому, про що більшість "екстремалів" згадує лише раз на рік.

Напередодні Водохреща чимало українців міркують над тим, купатися чи не купатися на це свято. Лікарі ж застерігають, що пірнання в ополонку раз на рік небезпечне, бо холодна вода може активізувати хвороби та навіть призвести до наглої смерті, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Вікторія на правах досвідченого пірнальника розказує, що треба брати з собою на зимовий "пляж": "Рушник великий, ще рушничок беру, щоб після пірнання я могла нормально стати. Чай трав’яний ніякого алкоголю". Крижану водичку називає "суперовою" та зізнається, що роками пірнає по кілька разів на тиждень. Чоловік поряд зізнається, що моржування вже стало його способом життя – і значно кращим, ніж було до того. "Я не пам’ятаю, коли я хворів – я завжди здоровий! То мене надихає, і думаю, вас також надихне", - каже Михайло. Однак досвідчені люди попереджають, що навіть старт потребує підготовки: щоденних зайнять спортом, контрастного душу тощо.

ВідеоПірнати чи не пірнати: ТСН зібрала правила безпечного купання на Водохреща

Напередодні Свята Водохреща над цим міркують чимало українців. Та зазвичай - лише перед самим святом. Лікарі застерігають: пірнання в ополонку раз на рік - це небезпечно. Холодна вода може активізувати хвороби та навіть призвести до смерті. 

Пірнати чи не пірнати: ТСН зібрала правила безпечного купання на Водохреща

67-річний Петро пірнати почав на останній ювілей, його сезон починається наприкінці жовтня. Подружжя Весельських не мислить себе без води вже 12 років, і моржувати привчили й сина. "Наш рекорд при мінус 22. Головне – не боятися", - кажуть вони. Всі досвідчені пірнальники наголошують, що купатися в холодній воді потрібно лише  системно – тоді від цього прийде користь. Натомість цього не можна робити раптово і лише один раз на рік, наголошують лікарі. Вони називають обов’язковим загартування, в іншому разі переохолодження небезпечне застудами, бронхітами і пневмоніями, адже стрибок у крижану воду – критичне перевантаження організму. "Потужний серцево-судинний стрес на серце і загально серцево-судинну систему організму призводить до підвищення артеріального тиску, підвищення частоти серцевого скорочення і до виникнення аритмій серця", - кажуть медики.

Вони пояснюють, що раптовий спазм судин може призвести й до смерті. У зоні ризику – ті, в кого були інфаркти, гіпертоніки, люди з підвищеним цукром у крові та холестерином, у кого спадковість до раптових смертей, старші за 60 років, а також не обстежені. Тож перед Водохрещем потенційним пірнальникам найперше радять сходити до лікаря. "Дуже часто хвороби розвиваютсья поступово, приховано, і людина до критичної точки може не знати, що є це захворювання", - мотивують медики.

Серед основних порад – в жодному разі не вживати алкоголю перед чи після пірнання, бо відчуття, ніби він зігріває, є оманою. Насправді ж він прискорює охолодження організму і загострює серцево-судинні захворювання. Дослухатися лікарів закликають і священники, і працівники ДСНС. Вони також нагадують, що пірнати слід лише в спеціально облаштованих місцях, де чергуватимуть лікарі, рятувальники та поліція. У Київській області таких місць буде 130.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова

Залиште свій коментар

Вибір редакції