Чи виграла Україна в газовій війні?

В Секретаріаті президента та в уряді по-різному оцінюють українсько-російські газові домовленості.


У Секретаріаті президента газові домовленості з Росією оцінюють як поразку, в уряду звітують про перемогу.

Щойно газову угоду з Росією підписали, як у Києві відразу розпочалися дискусії на тему - виграла Україна чи програла? Олії у вогонь підливає закритість домовленостей. Окрім уряду та "нафтобазу" документа ніхто не бачив, навіть президент. У "Нафтогазі" кажуть, що не показують контракт, бо це комерційна таємниця.

Проте це не заважає критикувати угоду. У президента наголошують - у першому кварталі маємо найвищу ціну в Європі. А транзит для росіян залишився найдешевшим, принаймні, на рік. Експерти ж, посилаючись на заяви Газпрому, додають - пільгова ціна збережеться й далі.

Крім того, цього року "Нафтогаз" майже не отримає грошей за транзит, твердять у президентській канцелярії. Левову частку вартості Україні віддадуть паливом RosUkrEnergo, яке зберігається у сховищах.

У "Нафтобазі" заперечують. Кажуть, що купувати нічого, бо в RosUkrEnergo газу не має. Хоча торік восени Тимошенко говорила, що в засіках не тільки українське паливо.  

Точаться суперечки і щодо посередників на газовому ринку. Попри всі заяви Тимошенко про абсолютно прозору схему постачання, фахівці таки угледіли нового посередника – "Газпромзбут" Україна, який продаватиме на внутрішньому ринку чверть усього палива.

У "Нафтобазі" знову все спростовують. Мовляв, усе одно паливо "Газпромзбут"  купуватиме у них. Навіщо ж тоді "Газпрому" такий трейдер  - незрозуміло. Так само невідомо, чи облишив  Кремль зазіхати на українську трубу. Тимошенко каже - труба в безпеці. Експерти не вірять.

Виграла чи програла Україна в газовій війні, дивіться у сюжеті ТСН.

Читайте також:

Тимошенко: газову війну влаштувало RosUkrEnergo

Україна отримає найдорожчий газ у Європі - експерт

Турчинов: ми розірвали корупційні контракти, санкціоновані Ющенком

ВідеоГазова війна: перемога чи поразка?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: