"Я ж Гілларі допомагав..." Що слід знати про "сприяння" Ситника на виборах президента США 2016-го

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Холодницький і Луценко звинувачують голову НАБУ Ситника в зарозумілості та розгортанні "кампанії з дискредитації" генпрокурора України в США.

14 березня нардеп Борислав Розенблат опублікував на своїй сторінці у Facebook аудіозапис розмови кількох осіб, однією з яких буцімто є директор НАБУ Артем Ситник. За день до того, на позачерговому засіданні Тимчасової слідчої комісії нардеп Розенблат зробив резонансну заяву, у якій назвав Артема Ситника причетним до скоєння злочину у сфері основ Нацбезпеки. Йдеться про нібито вплив директора НАБУ на хід виборів в США 2016 року та його допомогу одному з тогорічних кандидатів в президенти, а саме Гілларі Клінтон. 

"...У 2017 році я подав заяву до суду про втручання у вибори президента Сполучених Штатів Америки Ситником А. та народним депутатом Лещенком С. Суд встановив неправомірність їхніх дій, проте сьогодні я маю беззаперечні докази того, що директор антикорупційного бюро працював на одного із кандидатів у президенти Сполучених Штатів Америки, розголошуючи матеріали слідства та передаючи їх іншій іноземній державі, щоби вплинути на виборчий процес на підтримку одного із кандидатів у президенти", - написав Розенблат у соцмережі 13 березня. 

Під час прослуховування аудіозапису можна почути, як один з учасників розмови зізнається, що нібито впливав на президентську кампанію Штатів у 2016 році, допомагаючи одному з кандидатів, а точніше - кандидатці.  

"Я ж Гілларі помагав же ж ... я ж коли чорну бухгалтерію розслідував (Партії регіонів, яка перерахувала екс-раднику нинішнього президента Трампа Полу Манафорту близько 17 мільйонів доларів - прим. ред.), ми ж оприлюднили дані Манафорта, якого посадили… Манафорт, це ж був керівник вищого штабу Трампа", - свідчить людина з голосом, за свідченнями голови САП Назара Холодницького, дійсно схожим на голос Артема Ситника. Наскільки образно висловився власник голосу та чи належить він Артему Ситнику - залишається з'ясувати. 

Тим часом, в ефірі програми телеканалу "1+1" "Право на владу" голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що голос на опублікованих Розенблатом відео дійсно схожий на голос глави НАБУ Артема Ситника. За словами Холодницького, слідство стосовно цього може розпочатися за умови зловживання Ситником службовим становищем та використовуванням матеріалів не за призначенням. Втім, підслідність цього питання є у Державного бюро розслідувань, додав голова САП. 

"Я почув з телебачення цю розмову. Голос дійсно схожий на голос Ситника. Мабуть, він себе побачив геополітиком світового масштабу, допомагав Гілларі, розповідав про Машу, і про ФБР, треба робити висновки, це неправильно. У мене в 2016 році була з ним розмова на конференції в Панамі де він теж казав, що хотів допомогти Гілларі, на моє запитання де ти, а де Гілларі, відповіді не було", - сказав Холодницький.

Варто нагадати, що керівництво НАБУ і САП не вперше конфронтує. Протистояння загострилося днями, зокрема у справі корупційного розслідування в "Укроборонпромі". На засіданні тимчасової комісії парламенту 13 березня голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький поскаржився, що до НАБУ було надіслано запит на трьох аркушах про надання матеріалів щодо схеми в "Укроборонпромі", про яку йдеться у журналістському розслідуванні, проте вони не були надані досі.

На думку ж самого Ситника, щодо причетності НАБУ до цієї справи, має місце певна маніпуляція. За його словами, фігурант журналістських матеріалів, що викривають корупційні схеми, Євген Шевченко не є і не був співробітником НАБУ, а отже звинувачення працівників НАБУ в упередженості, а керівництва бюро - в корумпованості, є безпідставними. Після цього Ситник пообіцяв передати всі необхідні матеріали у цій справі Державному бюро розслідувань. 

Щодо причетності Артема Ситника до президентської кампанії в США 2016-го, генпрокурор Юрій Луценко звинуватив директора Національного антикорупційного бюро Артема Ситника у тому, що той розгорнув проти Генерального прокурора України "кампанію з дискредитації" в Штатах. Про це він заявив з трибуни Верховної Ради, пише "Українська правда"

"У Сполучених Штатах Ситник розгорнув бурхливу діяльність з дискредитації мене як генпрокурора... На мою думку, це має ознаки такого: молодий керівник молодого підрозділу не впорався зі своїми обов'язками і тепер кличе на допомогу старших помічників... Співробітники НАБУ використовували прослуховувальні засоби, які були не ліцензовані і не дозволені СБУ, а також незаконно мали доступ до секретних даних. Я вважаю, що керівник бюро несе за це особисту відповідальність і має відповісти за допущені помилки", - сказав Луценко.

Він також додав, що всі дії "агентів" НАБУ є незаконними, а Ситник організував у США цілу кампанію та звинувачує генпрокурора в тому, що той "жбурнув камінь" в бік ФБР.  Луценко закликав Ситника припинити "кампанію проти нього". Отже, незважаючи на заяву генпрокурора про "відсутність війни між ГПУ та НАБУ", ситуація все ж має такий вигляд, що НАБУ скрізь "засвітилося" і втратило підтримку колег "за цехом". 

Щодо Борислава Розенблата, флешку з аудіозаписом якому, на думку, Холодницького, надала третя сторона, нагадаємо, що нардеп фігурував у так званій бурштиновій справі, свого часу скерованій САП до суду. Розенблата звинувачували у тому, що він за хабар погодився сприяти іноземній фірмі у видобутку бурштину. Розслідувало справу НАБУ, зокрема, його детективи проводили обшук особистих речей нардепа Розенблата у літаку в "Жулянах" з вилученням як доказів закордонного та дипломатичних паспортів та гаджетів. В кінцевому результаті нардепа Розенблата було випущено під заставу. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції