Чи забруднене повітря фосфатами?

Висновки щодо вмісту фосфатів у повітрі коло місця аварії потяга, зроблені МОЗ та урядовою комісією сильно відрізняються від даних Мінприроди.

Швидка допомога
Архів
Як повідомили в прес-службі МОЗ, станом на 14.00 18 липня у медичні заклади госпіталізовано 72 людини, з них 19 дітей
На Львівщині тривають заходи щодо надання медичної допомоги жителям населених пунктів, що потрапили в зону ураження продуктами горіння внаслідок надзвичайної ситуації на залізниці поблизу села Ожидів Буського району Львівської області.

Як повідомили в прес-службі МОЗ, станом на 14.00 18 липня у медичні заклади госпіталізовано 72 людини, з них 19 дітей: у Львові та області - 69 чоловік, у Тернопільську обласну клінічну лікарню - 1 особу та м. Києві - 2 особи (що на момент аварії перебували на території ураження) госпіталізовано в лікарню швидкої медичної допомоги.

Дітей госпіталізовано: до обласної дитячої клінічної лікарні, обласної дитячої клінічної лікарні ”Охматдит”, Львівської міської дитячої клінічної лікарні. У повідомленні зазначається, що вci дiти оглянуті ЛОР-лікарем, проведено лабораторне та ультразвукове обстеження, патологій не виявлено.

Також у повідомлені наводяться слова головного позаштатного токсиколога МОЗ Бориса Шеймана, який, зокрема, зазначив:

”Звернення громадян із симптоматичними скаргами на отруєння частішають. Медики це передбачали. Люди занепокоєні ситуацією, однак звертаються також і такі, у кого немає симптомів, тобто спрацьовують психогенні реакції, настороженість. Медики, звичайно, оглядають усіх. Постраждалих із клінічними проявами госпіталізують. Проводиться клінічний та лабораторний монiторинг функцiонального стану opгaнів та систем постраждалих протягом не менше 3 дiб”.

Крім того, в повідомлені йдеться, що в населених пунктах, які розміщені близько до місця катастрофи, обласною СЕС 17 липня були взяті проби атмосферного повітря, води, і що, за результатами досліджень, перевищення гранично допустимих норм концентрацій фосфорного ангідриду та поліфосфатів не виявлено.

Катастрофа на Львівщині: екологи б'ють на сполох
Катастрофа на Львівщині: екологи б'ють на сполох
Також повідомляється про створення штабу Міністерства охорони здоров’я з ліквідації аварії. Для надання медичної допомоги населенню в зоні ураження працюють 9 бригад швидкої медичної допомоги, реанімобіль із необхідними лікарськими засобами. У лікарнях Львова та Буська збільшено запас ліків, розгорнуто додаткову кількість ліжок.

Обстежено та тривають профілактичні огляди мешканців населених пунктів, що потрапили в зону ураження. Було проведено часткову евакуацію жителів населених пунктів Буського району (всього 793 особи). Евакуйованих розміщено в містах Буськ і Золочів. Для евакуації залучалося 30 автобусів.

У населених пунктах тривають заходи щодо ліквідації наслідків, пов’язаних з аварією. У регіоні постійно працюють головний державний санітарний лікар України Сергій Бережнов, головний токсиколог МОЗ та група фахівців. Ситуація перебуває на контролі МОЗ України.

Урядова комісія з розслідування причини аварії на залізничній колії, що сталася у Львівській області, на урядовому порталі підтверджує інформацію Міністерства охорони здоров’я про те, що перевищення гранично допустимих норм концентрацій фосфорного ангідриду та поліфосфатів у близьких до місця аварії населених пунктах не виявлено.

У повідомленні комісії йдеться про те, що, за результатами досліджень, проведених органами санепідслужби, державної екологічної інспекції, водного господарства та ветеринарної служби, станом на 13 годину 18 липня перевищення гранично допустимої концентрації сполук фосфору в повітрі, воді та ґрунті не виявлено.

Було обстежено населені пункти Буського, Кам’янко-Буського, Бродівського та Радехівського районів Львівщини. Крім того, лабораторією Державної екологічної інспекції у Волинській області підтверджена якість і безпечність води річки Західний Буг та меліоративних каналів від місця виникнення надзвичайної ситуації до суміжних районів Львівської і Волинської областей.

Повітря, вода в криницях та відкритих водоймах цілком безпечні для людей і тварин.

Так, наприклад, дослідження вмісту фосфорного ангідриду в повітрі сіл Ожидів, Йосипівка, Олесько, Янгелівка, хутора Лісове Буського району становлять від 0,045 до 0,08 мг на куб. м, населених пунктів Станіславчик, Руда-Бродівка, Бродівського району - 0,03 – 0,08, Лопатин, Хмільно Радехівського району - 0,15–0,25, Полунично Кам’янко-Буського району - 0,004–0,006, що не перевищує нормативу - 0,15 мг на куб. м.

річка Зіхідний Буг
Вміст фосфатів у річці Зіхідний Буг становить 3,35 мг/літр, тоді як норма - не більше 3,5 мг/літр
Питна вода у криницях жителів населених пунктів Буського району містить поліфосфати нижче за норму, яка становить 3,5 мг на літр. Проби відбиралися у громадян Габи О.Є.(с. Ожидів) – 0,17 мг на літр, Олійник Я.П. (с. Хутір Лісове) – 2.9 мг на літр, Петрова О.М. (с. Йосипівка) – 2,9 мг на літр, говориться в повідомленні.

Вміст фосфатів у річках Рутка – 0,1 мг на літр, Родоставка – 0,16 мг на літр, Хмільна – 0,17 мг на літр, Пуста – 0,2 мг на літр, Солотвино – 0,26 мг на літр, безіменний струмок біля села Ожидів (100 м від місця аварії) – 0,48 мг на літр, Острівка – 1,97 мг на літр, Західний Буг – 3,35 мг на літр, тоді як норма – не більше 3,5 мг на літр.

За даними комісії, аналіз стану довкілля здійснюється шляхом постійного відбору проб повітря, води та ґрунту, а також їхніх лабораторних досліджень, і триватиме до повного завершення ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Результати експертиз доводитимуться до сільських і районних рад, дільничних інспекторів міліції та засобів масової інформації.

Проте спеціальні підрозділи Міністерства охорони навколишнього природного середовища України мають інші дані. 

За попередніми результатами моніторингу навколишнього середовища на місці аварії вантажного поїзду з цистернами фосфору, станом на 8:00 18 липня ситуація невтішна.

Як повідомили у прес-службі Мінприроди, за даними аналітичного моніторингу, в атмосферному повітрі населених пунктів Ангелівка і Лісове виявлено фосфорний ангідрид концентрацією 3,5 мг/куб.м (при нормі 0,15 міліграм/куб. м).

Водночас, у повідомленні наголошується, що за даними аналітичного контролю Державної екологічної інспекції в Львівській області, забруднення ґрунтів і поверхневих вод не зафіксовано.

Відео70 людей на Львівщині - в лікарнях

ВідеоПрихована небезпека

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: