Чи захистить вакцина від нових штамів коронавірусу: інфекціоністка Голубовська розповіла

Дата публікації
Перегляди
3252
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чи захистить вакцина від нових штамів коронавірусу: інфекціоністка Голубовська розповіла

фото / Український жіночий Конгрес, Facebook

Вакцина може не захистити від нових штамів коронавірусу, каже лікарка Ольга Голубовська.

Вакцина може не захистити від нових штамів коронавірусу. Окрім того, люди можуть повторно інфікуватися і захворіти на COVID-19. Таку думку висловила професорка та завкафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця Ольга Голубовська.

"Всі розслабилися, але ще зарано. У США вперше виявлений високозаразливий бразильський штам коронавирусу - Brazil P1. Нагадаю, поки немає точних даних, що ці штами (британський і бразильський) призводять до більш важких форм захворювання, проте Р1 має мутації, які дозволяють йому ухилятися від імунної системи організму. Це означає, що наявні на сьогоднішній день вакцини можуть не працювати проти нього, крім того, люди можуть також повторно заражатися і хворіти на COVID-19", - написала на своїй сторінці в Facebook інфекціоністка.

За словами лікарки, вакцинація від коронавірусу не вплине на його поширення.

"Вчора чомусь обговорювали слова експерта ВООЗ, який сказав, що вакцинація не запобіжить поширенню вірусу і має більше індивідуальне значення. Хоча я про це давно вже говорила в своїх інтерв'ю", - додала Ольга Голубовська.

Нагадаємо, раніше в інтерв'ю ТСН.ua головний лікар одного з діагностичних медичних центрів Львова Тарас Жиравецький розповів, що вакцина від коронавірусу не гарантує, що людина не захворіє на COVID-19.

Як сьогодні світ бореться з коронавірусом

Як сьогодні світ бореться з коронавірусом

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
3252
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація