Чи завжди музей - це просто виставка?

У Києві по вул.Стельмаха 6а відкрили "Музей радянської окупації". Співробітники розповідають, що їм погрожують і атакують їхній сайт.

Товариство "Меморіал" імені Василя Стуса відкрило на вул. Стельмаха 6-а в Києві "Музей радянської окупації".

Як повідомляється на інтернет-сайті "Меморіалу", рішення про це було прийнято на конференції київського регіонального відділення товариства 26 травня 2007 року.

"Музей радянської окупації"
Фрагмент виставки з "Музею радянської окупації": memorial.kiev.ua

В основу музею покладена експозиція "Забуттю не підлягає: хроніка комуністичної інквізиції 1917-1991 р". Тут представлені копії документів, фотографії, плакати. Зібрати ці експонати товариству "Меморіал" допомагали аналогічні російські організації. Серед найцікавіших документів - величезна мапа таборних управлінь, складена за часів Берії.

Також у музеї демонструються експозиції "Українські Соловки", "Київський мартиролог (знищені комуністами архітектурні пам'ятники Києва)", "Голодомор у фотодокументах".

За інформацією сайту організації, розробляється експозиція "Народна війна", покликана розповісти про селянсько-козацькі повстання в Україні в 1917-1932 р.

Музей має у своєму розпорядженні відеотеку документальних і художніх тематичних фільмів, бібліотеку, а також аудіотеку.

Музей у червні відкритий для вільного перегляду з 10.00 до 18.00, крім неділі.

Як відзначається на сайті "Меморіалу", "фактично музей працює на громадських началах".

У той же час, 5 канал повідомляє, що звістка про створення музею сприймається в Україні неоднозначно.

"Співробітники музею говорять про погрози у свою адресу. На сайт товариства "Меморіал" уже здійснено хакерську атаку. Разом з тим, у книзі відгуків пишуть, що ця експозиція відкриває чимало "білих плям" радянської історії", - відзначає канал.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: