Чи змінювати статус депутата?

В'ячеслав Кириленко провів прес-конференцію, на якій слідом за президентом наголосив на важливості скасування депутатської недоторканності.

В'ячеслав Кириленко
"Наша Україна" вже готується до виборів. (Фото: razom.org.ua)

Лідер партії "Наша Україна" В'ячеслав Кириленко заявив, что "НУ" не створить широкої коаліції з Партією регіонів у наступному парламенті. 

Про це він сказав сьогодні на прес-конференції.  

"Ніякої коаліції з Партією регіонів не буде", - заявив Кириленко та додав, що у будь-якому разі він особисто виступає проти такої коаліції, оскільки "вона є протиприродною". 

Кириленко нагадав, що раніше він особисто голосував проти призначення Віктора Януковича на посаду прем’єр-міністра. 

Крім того, лідер "НУ" виступив із заявою про необхідність посилення повноважень президента України. 
 
"Президентські повноваження мають бути посилені", - сказав він. На думку політика, це дасть можливість покращити контроль над ситуацією у державі. 

За словами Кириленка, необхідно, "не повертаючись до жорстких повноважень колишнього президента Леоніда Кучми, збалансувати повноваження усіх гілок влади". 

Лідер "Нашої України" додав, що посилені повноваження президента й відповідні зміни до Конституції можуть бути затверджені на всенародному референдумі, який може відбутися вже цього року. 

В'ячеслав Кириленко також прокоментував процес створення політичного блоку правих сил. Лідер "НУ", зокрема, заявив, що остаточний варіант першої п’ятірки та всього виборчого списку блоку демократичних сил буде визначено на міжпартійному з’їзді блоку.

Опозиція
Кириленко виступає за об'єднання опозиційцних сил. (Фото: samooborona.in.ua)

Кириленко вкотре наголосив, що є прихильником створення великого блоку демократичних сил за участю "Нашої України", "Народної самооборони" Юрія Луценка та блоку "Рух- Українська правиця".
 
Він також додав, що попередньо квоти кожної політичної сили у блоці та угода про створення самого блоку вже підписані. При цьому Кириленко заявив, що, як і раніше, виступає за присутність назви ”Наша Україна” у загальній назві блоку. 

На запитання журналістів, чому в одній із версій першої десятки блоку немає жодного представника блоку "Рух- Українська правиця", Кириленко відповів, що хотів би, аби "Українська правиця" була у складі єдиного блоку, оскільки вона, як і інші учасники блоку, сповідує патріотичні принципи. За його словами, те, що лише в одній із версій першої десятки блоку немає представників "Правиці", "нічого не означає".
 
Лідер "НУ" нагадав, що і перша десятка, і весь список будуть затверджені лише на політраді, а потім на міжпартійному з’їзді блоку. 

Крім того, за словами Кириленка, його політична сила ініціює проведення у новому парламенті слухань щодо нової якості відносин України з Росією. Слухання можуть відбутися вже до кінця поточного року.

Основними темами обговорення на слуханнях мають стати газові відносини, питання базування Чорноморського флоту РФ на території України, питання демаркації українсько-російського державного кордону тощо. Зокрема, щодо Чорономорського флоту, Кириленко відзначив, що до 2017 року потрібно виробити "рецепти комфортного перебазування Чорноморського флоту Росії на нову базу".

Нарешті, лідер "Нашої України" прокоментував заклик президента Віктора Ющенка до скасування депутатської недоторканності.

За словами Кириленка, "Наша Україна" розпочала процедуру відмови від депутатської недоторканності. 

"Ми сьогодні розпочинаємо процедуру відмови від депутатської недоторканності", - сказав він і продемонстрував та зачитав текст заяви, яку пропонується підписати кожному кандидату у депутати від "Нашої України".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: