Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чиновниця ДМС - не янгол. Луценко розповів подробиці корупційного скандалу

Генпрокурор відреагував на справу про хабар.

У діях першого заступника голови Державної міграційної служби Діни Пімахової є ознаки корупції, проте дії НАБУ є чистою провокацією.

Про це заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко під час брифінгу.

"Чиновниця ДМС - не янгол, і в її розмовах є ознаки корупції. Я впевнений, що детективи НАБУ повинні дати цьому оцінку, і це має деяку юридичну перспективу. З того, що я бачу, є ознаки наявності корупції в діях цієї чиновниці і її знайомих. На моє глибоке переконання, працівники державних правоохоронних органів не мають права пропонувати державному чиновнику прийняти завідомо незаконне рішення і очікувати, яку суму він за це назве. Це чиста провокація", - сказав він.

На думку Луценка, потерпілих у справі немає.

"Хочу підкреслити, що однією з проблем є те, що заявника у справі по суті немає. Тобто людини, яка потерпає від корупції і заявляє про це у правоохоронний орган, і далі вже під контролем правоохоронних органів фіксується корупція, не відбувалося. Є лише інформація, і далі НАБУ, як і належить йому за статусом, проводить спробу вивчити ситуацію і знайти корумпованих чиновників", - додав генпрокурор.

Окрім цього Луценко розповів деталі інциденту.

"Було три епізоди… Вони принесли пакет документів на першого громадянина Ірану, попросивши чиновницю, а власне першого заступника голови ДМС, виготовити паспорт громадянина цій людині. У відповідь чиновниця сказала, що така схема існує і вона коштує певну суму коштів. Тим не менше, з моєї точки зору, це вже дає підстави говорити про корупцію у ДМС, але подальші дії в цьому епізоді не знайшли будь-якого розв’язку", - зазначив він.

Після цього працівники НАБУ запропонували легалізувати документи в’єтнамського громадянина.

"Під час цього чиновниця, як я розумію, не називала суму, але, тим не менше, отримала неправомірну вигоду, незначну. Після цього її теж не затримали, ця ситуація не мала жодного розголосу. У третьому епізоді працівники НАБУ знову ж таки запропонували цьому працівнику ДМС легалізувати ще одного іранського громадянина і при цьому не отримали від неї жодних сигналів, але вчора вийшли і намагалися дати їй 15 тис. дол., при чому були затримані", - резюмував генпрокурор.

Нагадаємо, раніше ТСН.ua стало відомо, що Служба безпеки України разом з прокурорами Генпрокуратури проводять обшуки в агентів Національного антикорупційного бюро України.

Нагадаємо, 29 листопада під час спроби передачі хабара першому заступнику голови Державної міграційної служби Діні Пімаховій був затриманий агент НАБУ. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції