Чиновника-шпигуна заарештували, але досі не відсторонили від роботи в мерії Харкова

Чиновника-шпигуна заарештували, але досі не відсторонили від роботи в мерії Харкова

У міській раді чекають на офіційні документи від силовиків.

Стало відомо ім'я затриманого напередодні за підозрою в державній зраді чиновника. Це Семен Хмельницький, заступник голови департаменту сім’ї, молоді та спорту Харківської міськради, який працював із молодіжними організаціями та передавав до Росії зібрану про них інформацію, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Спецоперацію затримання працівники СБУ проводили з максимальною обережністю, аби підозрюваний не встиг втекти з країни. Затриманий одразу почав давати свідчення, зокрема щодо форм передачі інформації та місць зустрічі з росіянами. В контррозвідці додають, що Хмельницький мав доступ і до секретних документів, тож тепер перевірятимуть його колег, чи не були й вони залучені до злочинної діяльності посадовця. В мерії міста не багатослівні, але повідомили, що Хмельницького поки не відсторонювали від роботи і не звільняли. "Коли до нас надійдуть документи від силовиків, він буде відсторонений, як мінімум, на час слідства", - пояснили там.

Стало відоме ім'я харківського чиновника, якого затримали за підозрою у державній зраді

Стало відоме ім'я харківського чиновника, якого затримали за підозрою у державній зраді

Чиновників Харкова вже не вперше викривають у роботі на ФСБ. У жовтні минулого року контррозвідка розповіла про голову одного з районів Максима Мусєєва, котрий мав подвійне громадянство та три роки працював на ФСБ – створював фейкові ветеранські організації, через які збирав і передавав до Росії дані про українських військових. Там же нині переховується від слідства, а в соцмережах пише, що не зрадник, а жертва політичної розправи.

Про таке саме тепер кажуть і родичі Хмельницького. Мама чиновника не вважає його винним. "Він їздив по молодіжній організації, брав участь у тренінгах", - каже вона про поїздки сина до РФ. Хмельницькому вже обрали запобіжний захід – 60 днів арешту. Якщо його провину доведуть у суді, йому загрожуватиме до 15 років за ґратами.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Повʼязані теми:

Наступна публікація