Чиновникам Криму погрожують звільненням за листування українською

У ході засідання робочої групи з питання про хід виконання Конституцій України і Криму з'ясувалося, що використання російської мови в органах влади в Криму обмежується.

Голова постійної комісії Верховної ради Криму з аграрних і земельних питань Володимир Кличніков запропонував звільняти з посад керівників кримських міністерств і відомств, які не виконують норми про функціонування російської мови.

У ході засідання робочої групи з питання про хід виконання Конституцій України і Криму та постанови кримського парламенту "Про забезпечення функціонування державної, російської та інших національних мов у Криму" Кличніков зазначив, що за результатами моніторингу з'ясувалося, що використання російської мови в органах влади в Криму обмежується.

При цьому, за його словами, іноді в порушення закону на прийняття відповідних рішень впливають люди, не пов'язані з відомствами.

Депутат вважає, що ніхто не повинен впливати на чиновників і примушувати їх порушувати законодавство, перекладаючи, наприклад, всю внутрішню переписку українською мовою.

Кличніков наголосив, що відповідальність ці чиновники повинні нести перед парламентом Криму, і якщо законодавство про мови порушується, то звільнення має відбуватися негайно.

"Щоб у нас не було - велика людина, маленька людина. Кожен керівник відомства повинен боятися тільки одного - невиконання цього закону. І якщо невиконання буде продовжуватися, то на сесії Верховної Ради потрібно буде розглядати і звільняти", - зауважив він.

Як повідомлялося, Кримська організація Української народної партії вимагає від міністрів освіти України та Криму негайно припинити протиправну офіційну діяльність проросійських організацій Криму шляхом розпалювання ними міжнаціональної ворожнечі і відкритої неповаги до української державності в кримських школах.

Тим часом, відділ освіти Сакської районної держадміністрації проводить у місцевих навчальних закладах конкурс Моя рідна - російська мова. Кримський осередок партії ВО Свобода звернувся щодо цього до Генпрокуратури та СБУ.

Читайте також:

Опитування: російська мова турбує українців менше, ніж ціни й безробіття

Табачник обіцяє навчати дітей російською

Табачник: іспит з української мови залишиться у вузах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: