Чиновникам заборонять приймати дорогі подарунки

Мін'юст запропонував Адміністрації президента низку антикорупційних законопрроектів, фактично – нову антикорупційну реформу.

 Чиновникам заборонять приймати подарунки дорожче за 184 гривні. По це йдеться у пакеті антикорупційних законопроектів, який Міністерство юстиції підготувало та направило на узгодження до Адміністрації президента, пише "Комерсант-Україна".

За словами джерела у Мін'юсті, мова йде про підготування одного великого законопроекту, фактично – нової антикорупційної реформи

У Мін'юсті, зокрема, вважають за доцільне внести серйозні поправки до Кримінального кодексу і передбачити диференційовані покарання за отримання хабара.

Пропонується розмежувати категорії хабарів в залежності від їх розміру:"Хабар" - сума до 85 гривень (покарання у вигляді штрафу від 8500 гривень до 12 750 гривень або арешту на строк до 6 місяців); "хабар у значному розмірі" - від 85 гривень до 3400 гривень (штраф від 12,7 тисячі гривень до 25,5 тисячі гривень, позбавлення волі на термін від 2 до 5 років).

При цьому зберігаються поняття "хабара у великому розмірі" - від 3400 гривень (покарання у вигляді тюремного ув'язнення на термін від 5 до 10 років) і "хабара в особливо великих розмірах" - від 8500 гривень (карається тюремним ув'язненням на термін від 8 до 12 років).

Також у проекті йде мова про подарунки чиновникам. Заборонено приймати подарунки від своїх підлеглих, а також від фізичних та юридичних осіб "за рішення, дії чи бездіяльність в їх інтересах", а також у всіх інших випадках, коли чиновник отримує подарунок "з мотивів, пов'язаних з його службовим становищем".

Зменшено вартість подарунків і "проявів гостинності", які можуть отримувати посадові особи. Якщо відповідно до антикорупційного законодавства, яке було прийнятого, але поки не набуло чинності, вартість подарунка не повинна перевищувати розмір однієї податкової соціальної пільги (434 гривень 50 копійок), то запропоновані зміни припускають, що вартість подарунка не може бути більше 20% прожиткового мінімуму (зараз - 184 гривень), а спільна вартість подарунків, отриманих за рік з одного джерела, не повинна перевищувати одного прожиткового мінімуму (зараз 922 гривень).

Нагадаємо,11 червня року 2009 Верховна рада прийняла пакет законів щодо боротьби з корупцією. Набрання законами чинності двічі переносили: з 1 січня 2010 року на 1 квітня, а потім - на 1 січня 2011 року.

Президент Віктор Янукович створив і очолив Національний антикорупційний комітет (НАК), головним завданням якого стала підготовка нового антикорупційного законодавства.

Читайте також:

Чиновники "наварили" на книжках для бібліотек 10 мільйонів гривень

Азаров знайшов спосіб уникнути корупції

Україна опинилася на 134 місці в світі за рівнем корупції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: