Чиновники крадуть музейні картини

З кабінетів українських чиновників "загадково" зникають надані в оренду полотна відомих художників.

В Україні поширена практика, коли музеї надають картини для тимчасового користування органам державної влади. Але останнім часом полотна часто зникають з чиновницьких кабінетів у невідомому напрямку.

Таємничо поділася у стінах Міністерства закордонних справ картина "Сіра ялинка" з Львівської галереї, яка експонувалася у відомстві. При черговій перевірці її не виявилося, при тому, що має робота розмір півтора метри, тому просто винести з приміщення МЗС її явно не було так просто.

У контракті між урядовцями та музейниками картина застрахована на кілька тисяч доларів. Утім, поки що чиновники від пропажі відхрещуються, а кінці знайти важко через ротацію дипломатичного корпусу.

Там же зникло і полотно Чегодара, надане дирекцією художніх виставок. Музейники кілька років марно сподівалися, що їхню картину дипломати знайдуть.

І це не єдиний випадок, коли музейні картини зникають з кабінетів високопосадових урядників. Низка картин зникла з КМДА та ще з Адміністрації президента. Нещодавно вдалося повернути, хоч і пошкодженими, картини, надані столичній міськадміністрації ще на початку дев'яностих.

Не виключено, що зниклі полотна осідають у приватних колекціях. Вже відомі випадки, коли музейні раритети потрапляли на аукціони.

Більше про чиновників, які полюбляють високе мистецтво, дізнайтеся з відео ТСН.

Читайте також:

Черновецький зробить із мерії картинну галерею для туристів

Київська влада виселяє музей Тичини заради приміщення

Мистецький арсенал збагачують експонатами, відібраними в інших музеїв

"Дніпро" викидають на вулицю

ВідеоЧиновники крадуть картини

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: