Чиновники можуть працювати довше

Верховна рада підвищила граничний вік перебування на державній службі до 65 років для чоловіків й 60 років для жінок.


Верховна рада підвищила граничний вік перебування на державній службі для чиновників 1-2 категорій, яких призначають Рада, Президент і Кабінет Міністрів, до 65 років для чоловіків й 60 років для жінок. 

За прийняття в цілому законопроекту "Про внесення змін до статті 23 Закону України "Про державну службу" (№ 3251) проголосував 251 депутат при мінімально необхідних 226 голосах. 

Закон передбачає таку можливість призначення в окремих випадках за необхідності. 

Його спрямовано на залучення до роботи у вищих органах державної влади, міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади й обласних держадміністрацій, за потреби, досвідчених і висококваліфікованих працівників, що має підвищити ефективність управлінської діяльності й державної служби. 

Раніше закон передбачав граничний вік перебування на держслужбі для чоловіків 60 років, жінок - 55 років. 

За необхідності керівник держоргану за узгодженням з начальником Головного управління держслужби при Кабміні може продовжити строк перебування на держслужбі, але не більше ніж на 5 років. 

У виняткових випадках після завершення цього строку держслужбовці можуть бути залишені на держслужбі тільки на посадах радників або консультантів за рішенням керівника відповідного держоргану. 

Раніше, на початку березня, Кабмін запропонував Раді дозволити чиновникам вищих категорій працювати на держслужбі до 65 років чоловікам й 60 років жінкам.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: