Чиновники "наварили" на книжках для бібліотек 10 мільйонів гривень

Мова йде про про щорічну програму "Українська книга". Включені в програму видання друкуються за рахунок держбюджету, а потім безкоштовно передаються в бібліотеки.

 У Держкомтелерадіо говорять, що вартість видань для шкіл та бібліотек сильно завищували. Про це стало відомо після зміни керівництва відомства, коли нове начальство зайнялося проблемою відкатів, які отримували його співробітники в процесі видання книг за державний кошт.

Зокрема, мова йде про про щорічну програму "Українська книга". Включені в програму видання - художня, науково-популярна література, атласи та фотоальбоми - друкуються за рахунок держбюджету, а потім безкоштовно передаються в бібліотеки, школи та інші бюджетні організації.

Як вдалося з'ясувати, багато видавництв виставляли в заявці значно завищені ціни. Наприклад, при собівартості в 40 000 гривень ціна могла бути виставлена в 200 000 гривень. Різницю отримували чиновники, що курирували "Українську книгу".

«Держава втрачала на цьому приблизно 10 мільйонів гривень на рік», - заявивглава Громадської ради при Держкомтелерадіо Олександр Човган.

Наразі триває перевірка цих фактів Генпрокуратурою. Як повідомили у Держкомтелерадіо, відомство також прийняло деякі заходи.

"Ми урізали більш ніж на 40% завищені кошториси видавців, які за сприяння недобросовісних чиновників витрачали держкошти на випуск книг. І затверджувалося все це, на жаль, департаментом видавничої справи та преси майже безвідмовно", - заявив глава Держкомтелерадіо Юрій Плаксюк.

За його словами, зокрема, у 2008 році департамент затвердив і видав 122 назви книг за 40 мільйонів гривень. У 2009 році за 33 мільйони - 126.

"У цьому році ми прагнемо видати майже така ж кількість книжок (115-120 назв) за 19700 тисяч гривень", - зазначив Плаксюк.

Проте, видавництва запевняють, що ціни не завищували.

"Для програми "Українська книга" ми завжди виставляли видавничу ціну плюс витрати на логістику. Пропозицій завищити ціну від чиновників ми не отримували", - розповіла комерційний директор видавництва "Грані Т" Ірина Ярова. 

Читайте також:

Азаров знайшов спосіб уникнути корупції

Чиновники використовують Євро-2012, щоб відбирати в українців землю

Україна опинилася на 134 місці в світі за рівнем корупції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: