Чиновники "Укрпошти" купили 17 тиcяч велосипедів, переплативши 2 млн грн

Чиновники переплатили за велосипеди 2 млн грн. Компанія-постачальник вимагає ще 3 млн гн.

Національний поштовий оператор "Укрпошта" закупив найбільшу за свою історію партію велосипедів - 16800 штук. При цьому держоператор закупив товар через двох посередників, які не мають ніякого відношення до велотехніки, і переплатив 2 млн грн., пише "Дело".

Як відзначає видання, білоруські велосипеди марки "Аист" для листонош, що працюють в сільській місцевості, були закуплені через двох посередників, вартість товару склала майже 9 млн грн.

Обидва посередники, пише видання, спеціалізуються на маркетингових послугах, виробництві конвертів та упаковок. Так, фірма "Трейд Маркетинг Сервіс", що продала держмонополістові велосипеди, вже кілька років підряд щільно працює з "Укрпоштою". Як відзначає видання, "Трейд Маркетинг Сервіс" не лише перемагають в найбільших тендерах поштового оператора, вони навіть мають 16 тис. постійних торговельних точок у поштових відділеннях національного оператора поштового зв’язку по всій країні.

Як зазначено на сайті "Трейд Маркетинг Сервіс", фірма надає маркетингові послуги, а також виробляє рекламні і поліграфічні матеріали. Про велосипеди - ні слова. "Велосипедами ми ніколи не займалися", - повідомила офіс-менеджер компанії. Коли ж їй було адресовано прохання прокоментувати торішню перемогу в тендері "Укрпошти", дівчина відповіла, що зробити це зараз нікому - директор у відрядженні.

Як пише видання, 23 жовтня 2008 року, наступного дня після оголошення результатів тендеру, "Трейд Маркетинг Сервіс" укладає договір з поліграфічною фірмою "Майстер Поліграф", яка спеціалізується на виробництві конвертів, упаковок і пакетів. Згідно з підписаними документам , "Майстер Поліграф" зобов’язався в стислі терміни поставити фірмі "Трейд Маркетинг Сервіс" необхідну партію велотехніки. Видання підкреслює, що обидві комерційні структури мають однакову адресу: м. Київ, вул. Фрунзе, 31-В.

У компанії "Майстер Поліграф" також не знайшли можливості докладніше розповісти про велосипедний бізнес. Але, відзначає видання, як вдалося встановити з матеріалів судової справи, партія товару для "Укрпошти" прибула з Білорусі, де компанія ВАТ "Мотовело" (включає СЗАТ "Мотоциклетна компанія "МКМ" і СЗАТ "Велосипедна компанія "МВЗ") виготовляє велосипеди під відомою ще з радянських часів маркою "Аист".

У відділі продажів підприємства повідомили, що вартість одного велосипеда в роздріб - 64 долари. Співробітник білоруської компанії відзначив, що дисконт можна отримати, якщо покупець замовляє більше 500 велосипедів. "У такому разі дисконт може скласти 10%, - сказав він і, пише видання, тут же пригадав, що минулого року у заводу одна українська компанія "брала велосипеди по-крупному для листонош, близько 15000". "Ось їм була зроблена хороша знижка", - сказав продавець. При цьому білорус відзначив, що при таких обсягах розмір знижки може перевищити 20%.

Видання відзначає, що якби посередникам операції з "Укрпоштою" вдалося добитися зниження вартості в 20%, ціна одного велосипеда "Аист" у виробника складала б близько 410 грн. за одиницю. Таким чином, 16800 велосипедів можна було купити за 6,88 млн. грн. Це на 2 млн. грн. менше, ніж витратив національний оператор поштового зв’язку.

"Трейд Маркетинг Сервіс", що продала держмонополістові двоколісний товар, зараз через суди намагається змусити "Укрпошту" доплатити за поставлену партію ще приблизно 3 млн. грн. Посередник доводить: держкомпанія повинна компенсувати йому втрати від коливань валютного курсу.

Посередник аргументує свою позицію тим, що "Укрпошта" платила за товар у гривні, тоді як товар закуповувався в Білорусі з жовтня по грудень 2008 року за долари. За цей час курс американської валюти значно виріс, і нібито це вдарило по фінансовому стану компанії.

Суди першої і другої інстанцій цього року винесли ухвалу на користь посередника. Проте 26 листопада Вищий госпсуд відмовився задовольняти позов комерційної структури. Наразі справу направлено на повторний розгляд до Господарського суду Києва.

Читайте також:

ФФУ визнала корупцію в українському футболі

У Міністерстві аграрної політики на хабарі упіймали чиновника

Ющенка звинуватили в порушенні антикорупційних зобов'язань України

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: