Чиновників Генпрокуратури звинуватили у розкраданні елітних земель під Києвом

За даними профільної комісії, низка столичних чиновників розкрадають землю під Києвом на сотні мільйонів доларів.

За минулий рік в Обухівському районі Київської області незаконно було виділено землі на суму більше 830 мільйонів доларів.

Такі дані оприлюднила ліквідаційна комісія Обухівського управління земельних ресурсів.

За інформацією голови цієї комісії Костянтина Шурубея, в основному мова йде про ділянки, які відчужувалися в місті Українка і скандально відомому селищі Козин. Середня вартість гектара землі в цій місцевості (престижне передмістя Києва) складає 1 мільйон доларів.

"У Обухівському районі діє організоване злочинне угрупування, в яке входять посадові особи Генеральної прокуратури і держадміністрації Обухівського району. Важливу роль в цій злочинній організації грає старший слідчий Генпрокуратури з особливо важливих справ", — заявив Шурубей після проведення інвентаризації архіву і електронної бази даних власників земельних ділянок району.

Голова ліквідаційної комісії називає діяльність начальника управління земельних ресурсів Обухівського району Сергія Сергієнка незаконною. Він стверджує, що у нього є докази того, що незаконна передача земельних ресурсів в Обухівському районі відбувається при безпосередній підтримці прокурора району Олега Бучинського.

Як приклад незаконної схеми відчуження землі Шурубей навів той факт, що старший слідчий Генпрокуратури Валерій Силін постійно проводить вилучення документів із земельного відділу і адміністрації району та їх архівів. Після чого ці документи переходять в його власний архів і отримати їх для проведення перевірки іншими компетентними органами стає неможливо.

"Місяць тому цей слідчий вилучив книгу реєстрації видачі земельних актів, в якій було лише 20 записів. Серед них зареєстровано три акти на право власності на земельні ділянки на острові площею 70 гектарів на річці Козинка під Українкою. Але ці дії суперечать закону, адже, згідно з Земельним кодексом, надавати землю на островах в приватну власність заборонено", — відзначає Шурубей.

При цьому, за його словами, слідчий ніяк не зреагував на це порушення.

Голова ліквідаційної комісії також оприлюднив факти про виведення з власності територіальної общини низки заповідних, ландшафтних, лісових та гідрологічних заповідників, розташованих на території Обухівського району. Тепер ці ділянки, за даними Шурубея, відійдуть в приватну власність. Зокрема від заповідника "Заплавний" Сергієнко передав зацікавленим особам 161 гектар площі із спільної території заповідника в 213 гектарів. Про такі дії повідомлялося прокуророві Обухівського району Олегу Бачинському, але реакції також не послідувало.

В управлінні земельних ресурсів Обухівського району Київської області, яке очолює Сергій Сергієнко, а також в місцевій прокуратурі офіційно коментувати звинувачення відмовляються. У свою чергу Костянтин Шурубей стверджує, що йому часто погрожували фізичною розправою, примушували писати заяву про звільнення. Окрім цього, за його словами, до нього неодноразово зверталися власники незаконно виданих актів на землю, щоб Шурубей підписав ці документи.

"Погрожували не лише мені, але і членам моєї сім'ї", — коментує він. У зв'язку з цим чиновник звернувся в Генпрокуратуру, МВС і СБУ.

Читайте також:

Луценко лякає Хорошковського протоколом за корупційні дії

Найбільш корумпованими українці вважають міліцію і суди

В діяльності КМДА виявили ознаки злочину

СП: голова Верховного суду перетворив суди на механізм рейдерства

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: