Чиновників зобов'язали віддавати державі подарунки

Тепер чиновники повинні передавати офіційні подарунки до секретаріатів тих органів державної влади, які вони представляють.

Відтепер подарунки, отримані чиновниками під час офіційних заходів, будуть віддавати державі.

Про це сказано у постанові Кабміну "Про затвердження Порядку передачі подарунків, отриманих під час проведення офіційних заходів", йдеться на офіційному сайті прем'єр-міністра Юлії Тимошенко.

Таким чином, тепер чиновники повинні передавати офіційні подарунки до секретаріатів тих органів державної влади, які вони представляють.

Перший віце-прем'єр Олександр Турчинов прокоментував цей документ так: "Ви знаєте, в багатьох країнах така норма діє, коли під час офіційних візитів, так прийнято, можу з власного досвіду сказати, що обов'язково везеш подарунки колегам, з якими ведеш переговори. Так склалися протоколи, і відповідно, чиновники, представники країни, які проводять такі переговори, отримують зустрічні подарунки на згадку про важливість таких подій".

З його слів, раніше процес отримання офіційних подарунків не регламентувався. "Ми чітко ставимо завдання з передачі таких подарунків до органів Секретаріатів відповідних міністерств, відомств, або Секретаріату Кабінету Міністрів, тобто відповідного органу, який уповноважував того чи іншого високопосадовця на проведення таких міждержавних, міжурядових, міжвідомчих зустрічей і переговорів. Я думаю, що це правильно і давно потрібно було б тут поставити крапку", - підкреслив Турчинов.

Він уточнив, що цінні метали, отримані як офіційні подарунки, будуть передаватися до Національного банку або Міністерства фінансів. "Якщо це - сувеніри, можна створити якийсь музей подарунків. Якщо їх буде дуже багато - їх можна використовувати під час офіційних заходів. Але я хочу ще раз сказати - і наші подарунки (іноземним гостям), і подарунки, які ми отримуємо, не пов'язані з особистими якостями того чи іншого чиновника - це данина поваги державі", - зазначив він.

Олександр Турчинов також повідомив, що подарунки, які він отримував під час своїх офіційних візитів, знаходяться в його кімнаті для відпочинку. "Тепер у мене буде можливість передати їх до Секретаріату Кабінету міністрів. Раніше не було системи - хтось подарунки виставляв, хтось брав на пам'ять, не було порядку і не було контролю за цим питанням. Зараз ми це налагодимо", - додав він.

Читайте також:

УБОЗ взявся за чиновників

У Неаполі чиновники хотіли вкрасти 550 мільйонів доларів

Хабар для чиновників Броварів - 42 млн. доларів

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: