Чисельні опіки та зупинка серця: як вберегтися від блискавки та надавати допомогу постраждалим

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У негоду варто зачинити вікна у помешканні і відкласти усі ґаджети.

Впродовж 2020 року у Київській області блискавка забрала життя двох осіб. У світі ж щороку її жертвою стає до чотирьох тисяч людей. Температура каналу громовиці може сягати 30 000°C, а напруга - сотень мільйонів вольт. Про те, як вберегтися від негоди, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Україну накрили потужні буревії, які супроводжуються блискавкою, сильним вітром та градом. Для того, щоб не стати жертвою негоди, потрібно вимкнути телевізори; мобільні телефони та ґаджети - відкласти якнайдалі, а вікна - зачинити.

Запобігти нещастю може система блискавкозахисту. Це спеціальний комплекс заходів, який спрямованих на захист від влучання блискавки в будівлі. Головне завдання системи блискавкозахисту – прийняти блискавку і відвести її струм в землю. Така система складається з трьох частин: блискавкоприймача, струмовідводу і заземлювача.

Відео Порятунок від громовиці: що можна та чого не варто робити під час грози

Блискавка наздоганяє та влучає точно у ціль. Щороку у світі її жертвою стає до 4-х тисяч людей. Лише цього року у Київській області громовиці уже забрали двоє життів. Де ховатися від електричного розряду з неба та як зарадити тому, у кого поцілила блискавка - у сюжеті.  

Порятунок від громовиці: що можна та чого не варто робити під час грози

У разі, якщо насувається буревій і гроза, у жодному разі не можна виходити на відкриту місцину. Так, днями від громовиці загинув 15-річний школяр у Львівській області, який випасав худобу в полі під час негоди.

Також великий ризик під час блискавки купатися або плавати у човні.

"У жодному разі весла не повинні зачіпати воду, відкласти їх. Сісти в човен таким чином, щоб ваша голова перебувала поблизу колін, згрупуватися", - наголошує речниця ДСНС Київської області Вікторія Рубан.

Парасолі у грозу краще відкласти. Якнайдалі слід триматися високих дерев та металевих конструкцій. Так, торік троє чоловіків загинули на автобусній зупинці. Тоді розряд струму вдарив у дерево і через мокрий ґрунт уразив людей, які намагалися врятуватися від негоди.

Інструктор з домедичної допомоги Михайло Думнич розповідає, що у людини, в яку влучила блискавка, перш за все, треба перевірити її дихання.

"Якщо за 10 секунд ми почули два і більше видихи - це означає, що людина без свідомості, але вона дихає і жива", - пояснює фахівець.

Якщо у потерпілого відсутнє дихання, потрібно робити непрямий масаж серця. Так, на центр грудної клітки постраждалого слід тиснути, схрестивши долоні.

"З глибиною 5-6 сантиметрів зі швидкістю 100-120 компресій на хвилину", - пояснює Михайло Думнич.

А от робити штучне дихання незнайомій людині варто лише, якщо маєте спеціальну маску-клапан. Заради власної ж безпеки. Після надання першої допомоги необхідно викликати "швидку".

Залиште свій коментар

Вибір редакції