"Чистий імператор Костянтин": в РПЦ відреагували на оголошення Порошенком дати Об'єднавчого собору

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Об'єднавчий собор відбудеться 15 грудня.

Процес надання автокефалії церкви в Україні є політичним проектом президента України Петра Порошенка і Константинопольського патріархату.

Про це заявив голова синодального відділу із взаємин церкви з суспільством і ЗМІ Московського патріархату Володимир Легойда, пише ТАСС у середу, 5 грудня.

"Ось цікаво, дату так званого об'єднавчого собору озвучив не [Константинопольський] патріарх Варфоломій або Михайло Антонович Денисенко [патріарх Філарет]... Але президент України. Просто чистий імператор Костянтин!.. І після цього можна всерйоз говорити, що те, що відбувається, не політичний проект?" - зазначив він.

Як повідомлялося, згідно із статутом, узгодженим Константинополем під час Синоду 30 листопада, Вселенський патріархат запропонував сформувати Українську православну церкву за моделлю Критської, де головою є митрополит, а не патріарх.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко повідомив дату проведення Об'єднавчого собору в Україні. За словами глави держави він відбудеться 15 грудня.

Порошенко після об'єднавчого собору планує разом з обраним предстоятелем Української автокефальної церкви вирушити до Стамбула на церемонію вручення Томосу. А голова Верховної Ради України Андрій Парубій запропонував зробити Софійський собор головним храмом канонічної автокефальної помісної церкви.

ВідеоПорошенко оголосив дату об'єднавчого собору Української помісної церкви

Єпископи УПЦ Київського патріархату та Української автокефальної церкви, а також усі охочі єпископи УПЦ Московського патріархату засідатимуть 15 грудня в одному з найстаріших храмів Києва - Софійському соборі. Зібрання має формально створити церкву, ухвалити її статут і обрати предстоятеля. 

Порошенко оголосив дату об'єднавчого собору Української помісної церкви

Залиште свій коментар

Вибір редакції