Член ЦВК вважає вибори нелегітимними

Член ЦВК Олександр Чупахін вважає, що комісія на даний момент не може провести дострокові вибори 30 вересня, не порушуючи законодавства.

Як передає УНІАН, таку думку член ЦВК висловив сьогодні під час «круглого» столу «Технологічні особливості позачергових парламентських виборів в Україні. Конфлікт на старті». При цьому Чупахін наголосив, що така його позиція є його особистою, а не позицією всієї ЦВК.

Чупахін зазначив, що дострокові вибори до ВР мали б бути оголошені після оприлюднення указу про дострокове припинення повноважень ВР. «Я не бачив указу про дострокове припинення повноважень ВР», - сказав він.

Крім того, за його словами, згідно з законом передвиборча кампанія з дострокових виборів до ВР має проводитися протягом 60 днів. Виходячи з цього, за його словами, з моменту останнього указу глави держави вибори мали б відбутися 5 серпня, оскільки проведення їх 30 вересня означатиме, що передвиборча кампанія триватиме 120 днів.

«Я не думаю, що у президента не все добре з арифметикою», - сказав Чупахін. Крім того, за його словами, процедура проведення таких виборів не виписана в законі. «Тому ЦВК, на мій погляд, не порушуючи законів, не може провести такі вибори», - сказав він.

Олександр Чупахін також наголосив, що він як член Центрвиборчкому не зможе голосувати за прийняття рішень, які не визначені законодавством.

Крім того, за його словами, до ЦВК досі не надійшло рішення з’їзду БЮТ про дострокове припинення повноважень 103 народних депутатів. «Я не знаю, з чого виходив президент, коли констатував, що у ВР немає 300 народних депутатів», - сказав член ЦВК.

Крім того, він зазначив, що змін, які внесені до закону про вибори народних депутатів, достатньо, щоб провести позачергові вибори до ВР.

Проте, за його словами, застосування ряду положень закону «поставить на вуха» представників виборчих комісій, оскільки за строками дуже важко виконати ті чи інші заходи.

Він вважає, що проблеми можуть виникнути і у зв’язку з формуванням окружних виборчих комісій, оскільки подання кандидатів до складу ОВК мають підписувати голови фракцій. За його словами, виходячи з цього, від БЮТ таке подання може підписати нинішній голова фракції Микола Замковенко, а від «Нашої України» такий підпис не зможе ставити ніхто.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: