Посли країн НАТО бачать Україну в Альянсі без ПДЧ

Посли Польщі, Угорщини та Чехії вважають надання Києву ПДЧ необов’язковою формальністю.

Посли Польщі, Угорщини та Чехії в Україні стверджують, що Україні не обов’язково приєднуватися до Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ) для вступу в Альянс.

Про це посли сказали, відповідаючи на запитання журналістів під час засідання прес-клубу МЗС на тему: "10 років членства в НАТО: ретроспективний погляд".

"Є досвід вступу до НАТО з ПДЧ і без ПДЧ. З ПДЧ чи без ПДЧ - це другорядне питання", - сказав посол Польщі в Україні Яцек Ключковський.

За його словами, технічне узгодження є тільки одним з критеріїв, головне - це досягти згоди між головними політичними силами щодо напрямку розвитку безпекової політики та розуміння місця України в Європі.

Посол Угорщини в Україні Андраш Баршонь зазначив, що в юридичному сенсі все можливо. "Навіть якщо буде ПДЧ в наступному році чи колись, я вам скажу про одну проблему, без якої неможливе членство в НАТО - без 100% демаркованого кордону. Якщо в країні немає офіційного кордону і це може стати дискусією з сусідами, звичайно, що Альянс не може прийняти таку країну, оскільки не буде зрозуміло, де кордон НАТО",- сказав він.

Посол Чехії в Україні Ярослав Башта зазначив, що ПДЧ - це лише програма, яка допомагає вступу в Альянс. "Можливо, технічно з ПДЧ легше, ніж без нього, але можливі обидва варіанти. Головне - це рішення, яке буде ухвалено: "так" чи "ні". І після цього вже можна говорити як", - сказав він.

Нагадаємо, Рада НАТО на початку грудня 2008 року ухвалила рішення підсилити співпрацю з Україною і Грузією без надання їм Планів дій щодо членства в Альянсі. При цьому, всі елементи попередніх рішень НАТО, в тому числі Бухарестського саміту щодо майбутнього членства України в Альянсі залишаються в силі.

Читайте також:

Огризко вірить, що Україна за рік-два отримає ПДЧ

Інформаційна кампанія про НАТО в Україні провалилася

НАТО знову хоче відносин з Росією. З Україною – просто зустрічатись

НАТО обіцяє розширюватися так, щоб не злити Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: