Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Члени НКРЕКП вийшли зі складу комісії, щоб "надати Зеленському можливість перезавантажити регулятор"

Двоє членів комісії подали у відставку.

Двоє членів Національної комісії, яка здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, Олександр Формагей і Євген Магльованний вирішили вийти зі складу комісії.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив Формагей.

"Друзі, хочемо повідомити вам, що ми з Євгеном вирішили вийти з комісії, щоб надати можливість президенту України перезавантажити регулятор новими людьми й ідеями", - написав він.

Також Формагей висловив сподівання, що регулятор збереже свій незалежний статус у новому законі.

Окрім цього він пояснив, що оскільки після їхньої відставки кворум буде втрачено, на засіданні регулятора можуть тимчасово призначити членів комісії на 3 місяці.

Нагадаємо, 14 червня Конституційний суд України ухвалив рішення щодо неконституційності низки положень Закону "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг". КС визнав, що утворивши НКРЕКП своїм указом, президент вийшов за межі своїх конституційних повноважень, оскільки повноваження президента вичерпно визначені Конституцією, яка не передбачає його права утворювати такі органи. Також, згідно з рішенням, Конституція не наділяє президента правом призначати та звільняти членів НКРЕКП.

НКРЕКП створили указом президента Петра Порошенка ще 2014 року. Пізніше, 22 вересня 2016 року Верховна Рада ухвалила закон про НКРЕКП, яким визначила, що Нацкомісія є незалежним державним колегіальним органом, членів якого призначає та звільняє президент.

Залиште свій коментар

Вибір редакції