Чоловік чекає на операцію на серці вже 10 років

Інвалід першої групи Андрій Дубик простояв 10 років у черзі на проведення операції за кордоном за державний кошт.

Інвалід першої групи Андрій Дубик простояв 10 років у черзі на проведення операції за кордоном за державний кошт. У 19-річному віці хлопця обнадіяли лікарі і увесь цей час Андрій неймовірними зусиллями боровся за своє життя. Його черга на фінансування операції за кордоном за державний кошт дійшла у 2007-му році. Та до цього часу з необхідних п'ятисот тисяч євро перерахували лише 10 тисяч.

Через вроджену патологію серце чоловіка розташоване з правого боку. Із таким діагнозом рідко хто доживає до підліткового віку. Андрію зараз 29 років. У його серці немає одного зі шлуночків, через що артеріальна і венозна кров змішується, що призводить до кисневого голодування і високого тиску в судинах легень.

"Набряки на ногах, збільшена печінка, вид не такий як у здорової людини. У нього синюшність обличчя, губів", говорить зав. терапевтичним відділенням Попільнянської рай лікарні Ірина Волошинська.

Єдиний порятунок Андрія - трансплантація серця і легень. В Україні такі операції не роблять, а за кордоном це коштує сотні тисяч доларів. 10 років хлопець очікував черги на лікування за кордон за державний кошт. Наприкінці 2007-го з міністерства повідомили, що черга Андрія підійшла і гроші на операцію будуть виділені. Батькам запропонували кілька клінік, які проводять такі операції.

"На Берліні зупинились, бо там в три рази дешевше. І там беруть на 30 місяців - це два з половиною роки. Ці кошти варті того, щоб людину поставити на ноги. І вони беруться хоч сьогодні це зробити", говорить батько хлопця Микола Дубик.

Операція в німецькому кардіологічному центрі коштує 500 тисяч євро. Це операція і курс реабілітації, який триває 2,5 роки. 10 тисяч Міністерство перерахувало відразу. Іншу частину грошей обіцяли надати після прийняття бюджету на 2008 рік. Андрій із батьком кілька місяців практично сиділи на валізах в очікуванні звістки з МОЗу. Проте марно - гроші обіцяють, але не перераховують.

Прізвище Андрія у списку стоїть останнім, бо його операція коштує найдорожче. Проблема з коштами не тільки в цього пацієнта, чекають й інші, каже чиновник з міністерства.

" Конкретне рішення у нас прийняте давно – ми йому перераховуємо по мірі надходження грошей на рахунок міністерства. Якщо в нас на цю програму гроші не поступають, то нам нема звідки взяти", говорить чиновник.

У міністерстві кажуть, усю суму відразу перерахувати не спроможні. Кошти можуть надходити частинами з мірою надходження фінансування державою. У Берліні погоджуються на п'ятдесяти відсоткову проплату.

Час для Андрія надто дорогий. Випадки, коли гроші на операцію перераховували, але пацієнт так їх і не дочекався, не поодинокі.

Детальніше - на відео ТСН.


Читайте також:
Київському прокурору прострелили голову
У США звільнений клерк влаштував бійню: 5 жертв
Небезпечна проба Манту

ВідеоІнвалід 10 років чекав на серце

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: