Чоловік вже 7 років сидить у в'язниці за злочин "пологівського маніяка"

Чоловік вже 7 років сидить у в'язниці за злочин "пологівського маніяка"

Невинний сидить в тюрмі за злочини іншого

Максим Дмитренко досі перебуває у в'язниці попри те, що вже кілька років тому у скоєнні злочину зізнався справжній вбивця.

Українець Максим Дмитренко, якого засудили за злочин, що скоїв інший – "пологівський маніяк" Сергій Ткач, досі перебуває у в'язниці. Попри те, що вже кілька років тому сам Ткач докладно розповів, як зґвалтував і убив 17-річну дівчину – за що сім років тому посадили Дмитренка.

Генеральна прокуратура на прохання ТСН почала нове слідство у цій справі – це спроба довести, що ж насправді відбувалося в той страшний вечір.

Відомо, що 24 вересня 2004 року Сергій Ткач, пізніше відомий як "пологівський маніяк", пив у барі "Олімп". Побачив дівчину, що виходила з магазину. Пішов за нею, наздогнав, задушив. Була 8.45. Ткач хотів повернутися до бару – але там, за його словами, – були міліціонери. І він поїхав геть.

А Максим Дмитренко незадовго до того взяв у матері дві гривні і пішов покликати до бару свого товариша. Проте дружина Максимового друга не відпустила. Максим пішов на пиво сам, прийшов у бар о 9 вечора. Відтоді їхні долі переплелися. Цими днями маршрути Ткача і Дмитренка перевіряють - з точністю до хвилини.

Слідча група генпрокуратури має також перевірити, що було далі. З неофіційних джерел журналісти ТСН дізналися, що міліціонери забирали до відділку всіх, хто був поруч на ту мить. Чому місцева міліція вирішила зробити винним саме Максима Дмитренка? На це питання поки немає відповіді. Сьогодні частина правоохоронців, що працювали у тій справі, звільнилися.

Після листа на ім'я Віктора Януковича з проханням посприяти швидкому відновленню справедливості адміністрація президента повідомила, що уважно вивчила справи маніяка Ткача і тих, хто відсидів за нього. І тепер готують спеціальне доручення – фактично президент бере слідство під свій контроль.

"Крім того, це доручення містить ще один пункт, - керівникові пенітенціарної служби - вжити заходів для того, щоб унеможливити завдання шкоди життю і здоров'ю Максима Дмитренка", - повідомив керівник інформаційного управління АП Денис Іванеско.

Кримінальна справа про злочини "пологівського монстра" вважається найбільшою ганьбою українського правосуддя. Сексуальний маніяк Сергій Ткач із запорізького міста Пологи побив усі національні рекорди за кількістю жертв. На допитах він зізнався у вбивстві ста людей, претендуючи на третій рядок у списку найстрашніших маніяків у світовій історії.

Але найбільш шокуючою обставиною стало те, що майже по кожному з доведених епізодів "справи Ткача" злочинець вже перебував за ґратами. Як виявилося, у Запорізькій та Дніпропетровській областях міліціонери просто вибивали свідчення і садовили на довгі терміни невинних. Причому часто слідчі взагалі не мучили себе пошуками підозрюваних, а хапали перших-ліпших, тобто родичів убитих.

Так, Володимир Світличний з Павлограда був звинувачений у вбивстві і зґвалтуванні власної дев'ятирічної дочки. Він не дочекався суду і повісився у камері Дніпропетровського СІЗО.

А більше десятка безвинно засуджених повністю відсиділи покарання за злочин Ткача. Наприклад, Ігор Рижков був засуджений в 1997 році і вийшов на свободу через 10 років.

Читайте також:

Засудженого за злочин "пологівського маніяка" школяра два роки тримали за ґратами як невинного

Кілер-бум в Україні: послуги найманого вбивці - від тисячі доларів

Сенсаційне відео зі студентом Індилом спростовує версію його загибелі

"Пологівського маніяка" засудили до найвищої міри покарання

Звільніть Максима Дмитренка

Звільніть Максима Дмитренка

Повʼязані теми:

Наступна публікація