Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чоловікам в Україні можуть спростити зустрічі з дітьми після розлучень

Законодавці прописали відповідні норми і тепер готуються голосувати за закон.

Українські чоловіки скаржаться на порушення своїх прав, коли після розлучення доводиться ділити з колишніми дружинами не лише майно, а й дітей. Як акт помсти жінки часто забороняють зустрічі рідних, і через прогалини в законодавстві на побачення зі своїми дітьми дехто чекає роками, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Екс-учасниця гуртів "Арктика" та "ВІА-ГРА" Даша Медова після розлучення має доньку Варвару, для котрої тато – найкращий друг, хоча й невміло справляється з зачісками, вміє лише плести хвостик, Два тижні тому суд повернув Варю татові. Дівчинці зараз 6,5 років, більшу частину свого маленького життя вона росла без батька, бо мама не давала бачитись рідним. Цей вердикт коштував чоловікові сотні судових проваджень, самотужки вивченого сімейного права та 3,5 років боротьби. "Я не дуже хочу говорити про ті обставини, на підставі яких суд приймав це рішення, але це була, я точно можу сказати, що це була низька дуже суттєвих обставин, які суд враховував, що краще для дитини на даний момент", - пояснив керівник проекту "Батько має право" Олександр Швець.

ВідеоУкраїнські чоловіки жаліються на порушення прав на побачення з дітьми після розлучення з жінкою

Після розлучення чоловікам доводиться ділити не лише майно з колишніми дружинами, але й ще й дітей. В акт помсти жінки часто забороняють зустрічі рідних. Через прогалини в законодавстві на побачення з своїми дітьми дехто чекає роками.

Українські чоловіки жаліються на порушення прав на побачення з дітьми після розлучення з жінкою

Тепер він запевняє, що на відміну від колишньої дружини, обмежень у спілкуванні Варі з мамою не чинитиме. "Це частина її родини, я не можу претендувати на цю територію", - пояснив він. Почути версію мами Варі нам не вдалося. Але точно відомо, що боротьба ще не завершена остаточно.

Тим часом тисячІ батьків не можуть побачити своїх дітей через недосконалу процедуру в праві на контакт з дітьми – в Україні немає покарання за невиконання відповідних судових рішень і процедур, як їх виконувати. Через це вже півтора року не може побачити доньку інший батько – Ігор Дубас. Колишня дружина систематично перешкоджає зустрічі, попри рішення суду. "Поки тривали судові процеси, мій рідний батько помер, так і не побачивши свою онуку. Хоча мої адвокати дуже просили в суді мою колишню дружину, щоб вона хоч навіть без мене дала діду попрощатися з онукою.  На жаль, цього не відбулося", - розповів чоловік.

Законопроект, який має прописати чіткі правила, депутати планують розглянути вже на цьому тижні. Начальник управління державної виконавчої служби в місті Києві Віталій Чепурний визнає, що діюче правове поле недосконале і потребує змін. Законопроектом передбачається, що в тому випадку, коли батьки не дійдуть згоди щодо утримання дітей, це зробить суд, а виконанню ухвали сприятимуть чіткі процедури відвідин. У разі недобросовісного виконання рішень суду, злісних батьків притягнуть до відповідальності, в деяких випадках навіть до кримінальної.

Кореспондент ТСН Маріам Оганнисян

Залиште свій коментар

Вибір редакції