Чоловіку з Житомирщині провели унікальну операцію: замінили серце і легені

Півмільйона євро держава виділила після того, як Андрієву історію розповіла ТСН. Завдяки німецьким лікарям Андрій почав друге життя.

31-річний Андрій Дубик з Житомирщини мав вроджену ваду серця. Воно було у нього праворуч. Роками Андрій стояв у черзі на державне фінансування дорогої операції - пересадки донорського серця.

Півмільйона євро держава виділила після того, як Андрієву історію розповіла ТСН. Завдяки німецьким лікарям Андрій почав друге життя.

Збільшене серце було з правого боку. Через вроджену ваду в Андрія майже відмовляли легені. Хлопець задихався і синів.

На операції донорські органи - серце і легені - німецькі лікарі поставили на місце.

Операція пройшла успішно, кажуть німецькі кардіохірурги. Український пацієнт з такою патологією у них перший. Нікого з рідних поруч із ним не було - родині це фінансово не під силу.

"У Берліні Андрій страшенно хвилювався. Ми дуже співчували йому. Нашою проблемою був мовний бар'єр. Ми не завжди могли знайти когось, хто б поговорив із ним і розрадив", - розповів завідувач відділення трансплантології Ганс Лемкуль

Батько не впізнав сина, вперше побачивши його після операції – хлопець змінився накраще.

Хто став донором, Андрій не знає. Він чомусь думає, що це був загиблий мотоцикліст - каже, після операції йому вчувалося ревіння мотора.

Нині медики пояснюють, щотрансплантація подовжила життя Андрю щонайменше на 5 – 10 років. Це позитивний прогноз. Найбільша небезпека для нього - інфекції та відторгнення органів.

Робота нового серця знаходиться під постійним контролем. Щоночі Андрію потрібно підключатися до апарату, який передає дані про роботу серця у Німеччину.

Такий нічний контроль дасть змогу не проґавити можливе відторгнення донорських органів, кажуть лікарі.

Своє рідне серце Андрій залишив у Німеччині - його вивчатимуть науковці. А він з новим будує плани – збирається вчитися у медичному вузі.

Читайте також:

Більше половини українців мають хвороби серця

МОЗ: в Україні росте хворе покоління дітей

Українці на другому місті за кількістю курців у світі

ВідеоБоротьба за життя, тривалістю 10-ть років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: