Чому безпілотники долітають аж до Львівської області: пояснення експерта

Чому безпілотники долітають аж до Львівської області: пояснення експерта

Безпілотник / Фото: Associated Press

Росіяни часто змінюють маршрути БпЛА.

Цієї ночі російські безпілотники Shahed атакували Львівську область. Дрони долітають так далеко, бо наразі Україна не має достатньо систем ППО, щоб прикрити абсолютно всю територію.

Про це військовий експерт Павло Нарожний розповів у коментарі РБК-Україна.

"Що може збити "Шахед"? Його можуть збити дороговартісні системи, як-от Patriot, IRIS-T чи радянські системи С-300. Але це дуже дорого. Водночас більшість дронів збивають з ПЗРК, як-от Stinger, "Ігла", а також з кулеметів, які встановлюють на джипах. Також збиваються зенітками Gepard, стрілецькою зброєю. Але прикрити такими засобами всю територію України нереально", - пояснює Нарожний.

Мобільні вогневі групи пересуваються тими маршрутами, де, як вони вважають, можуть летіти дрони. Втім, росіяни постійно ці маршрути змінюють. Приміром, використовують русла річок, куди джип не зможе заїхати.

"Також використовують ділянки, на яких помітили відсутність ППО чи агентура може передавати їм інформацію. Вони, враховуючи все це, шукають шляхи, якими дрони можуть рухатися. До того ж через дальність цих дронів з технічної точки зору вся територія України під загрозою таких ударів, бо росіяни запускають "Шахеди" як з Криму, так і з інших напрямків", - каже експерт.

За його словами, у Львівській області росіяни можуть бити по різній інфраструктурі. Зокрема, це об'єкти генерації, системи транспорту електроенергії.

"Наприклад, ці ж самі газосховища, вони ж однозначно прикриті якимись системами ППО. Вони по ньому вдарили, і наступного дня можуть уже вдарити по якомусь вузлу електрогенерації. Ми ж зі свого боку не можемо зняти з газосховища системи ППО і перекинути там на якусь ділянку фронту", - каже Нарожний.

Експерт наголошує: росіяни роблять так, щоб усі українські засоби ППО стояли на своїх місцях і не могли бути перекинуті на іншу ділянку, де окупанти роблять перенасичення.

Як повідомлялося, вночі у Львівській області сталися вибухи. Регіон атакували безпілотники. Сили ППО знищили п'ять дронів.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Протести в Казахстані
Наступна публікація