Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Кілька десятків богомольців усіх поставили на вуха. Чому УПЦ МП вирушила ходою на Київ

Сторони намагаються отримати для себе максимум балів.

Українська православна церква Московського патріархату пішла хресним ходом на Київ двома колонами. Перша - з Почаївської лаври на Заході, а друга - зі Свято-Успенської на Сході країни. В столиці вони зустрінуться 27 липня перед Днем хрещення Київської Русі.

Хресний хід - річ доволі розповсюджена для церков та вірян, але саме цей хід з огляду на війну з Росією і ролі в ній Московського патріархату викликав цілу низку закономірних підозр. Налякані самі учасники процесії.

Йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Деякі українці твердять, що ідея Всеукраїнської хресної ходи виникла в Москві. Утім Митрополит Онуфрій - очільник УПЦ МП - ще в часи архієрейства на Буковині насправді дуже любив влаштовувати подібні походи. Митрополит УПЦ МП Онуфрій - аскет та монах. Він відірваний від реальної ситуації, тому підкинути йому ідею ходи за мир і любов просто. Очевидно, що цією необізнаністю Онуфрія, скористалася Москва - вірних емісарів довкола київського митрополита у неї вистачає. За інформацією ТСН, таке рішення викликало неоднозначну реакцію у багатьох єпископів та архієпископів. Наприклад, керівництво Хмельницької єпархії на чолі з митрополитом Антонієм (Фіалко) відмовилося від участі в цьому дійстві. Їхня позиція полягає в тому, що хід наражає людей на протистояння.

УПЦ МП пішла на хресний хід з декількох причин. По-перше, це невід'ємне право вірників. По-друге, на тлі масових переходів пастви до Київського патріархату та відтоку вірників, це спроба продемонструвати силу та міць церкви.

Ще одна мета – продемонструвати державі, що православні Московського патріархату мають суспільну підтримку і, звичайно, підкріпити тезу, що ця церква "єднає Україну", є "єдиною миротворчою силою". Проте у вірян вкладають задекларовані Москвою тези - в офіційній затвердженій молитві хресної ходи використовується термін міжусобної війни, тобто громадянської. Також відкидаються аспекти російської агресії, які українське суспільство чітко усвідомлює. У молитві немає жодного згадування про Україну. Таким чином, хресний хід з релігійної акції явно переріс у політичну, що швидше призведе до розділення суспільства, аніж до примирення.

Слід зазначити, що загалом в ході беруть участь кілька десятків богомольців. Рахувати спільні молитви в населених пунктах як долучення до хресної ходи не варто.

Серед учасників були помічені георгіївські стрічки і портрети царя Миколи ІІ. Проте за даними ТСН, СБУ поки не виявила жодного бойовика "ЛНР" чи "ДНР" в рядах цієї акції.

Слід зазначити, що для Росії важливо показати, як в Україні гноблять УПЦ Московського патріархату, показати міжрелігійну ненависть. Тому конфлікти під час ходи для Кирила і Путіна - це як зірвати джекпот, отримавши мучеників і продемонструвати усьому світу, що в Україні утискають і б'ють невинних. Недарма в інтернеті постійно зявляються незрозумілі заклики щодо нападу на колону з фейковими фотографіями бойовиків. На російських каналах вже є готові заголовки про те, як українські радикали знущаються над мирними вірянами Московського Патріархату.

Наразі відомо, що для створення видимості масового ходу 26-27 липня в столицю організовано автобусами завезуть людей. Своєю чергою, спецслужби запевняють, що ситуація контрольована, а отже відзначення Хрещення Русі пройде мирно, учасники після служби на Володимирській гірці того ж дня роз'їдуться.

Сергій Гальченко, ТСН Тиждень, 1+1

Відео Хресна хода Московського патріархату перетворилася на VIP-захід із фейс-контролем

Залиште свій коментар

Вибір редакції