"Чорна діра": Російський малошумний підводний човен вирушив в окупований Крим

Особливістю цих підводних човнів є їхнэ оснащення комплексом ударного ракетного озброєння "Калібр-ПЛ".

В окупований Севастополь вирушив російський дизель-електричний підводний човен "Старий Оскол" проекту 636.3, який завершив цикл випробувань на Північному флоті РФ. Про це повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на джерело.

"Третій підводний човен серії з шести субмарин, побудованих для Чорноморського флоту, вийшов в міжфлотський перехід з Полярного у Севастополь", - сказав співрозмовник агентства.

Він не став уточнювати, чи "Старий Оскол" при виконанні міжфлотського переходу буде заходити на Балтику, як це робив його попередник - підводний човен "Ростов-на-Дону".

Підводні човни "Новоросійськ" і "Ростов-на-Дону" цієї серії, яку будували на "Адміралтейських верфях"вже перебувають в бойовому складі Чорноморського флоту на окупованій території України.

Раніше 2015 року субмарина "Ростов-на-Дону" при виконанні міжфлотського переходу завдала удар крилатими ракетами "Калібр-ПЛ" з акваторії Середземного моря по інфраструктурі "Ісламської держави".

Човни проекту 636.3 належать до третього покоління і є розвитком проектів 636 і 877. Вони вважаються одними з найбільш малошумних в світі, за що на Заході отримали назву "Чорна діра". Швидкість підводного ходу становить 20 вузлів, гранична глибина занурення - 300 метрів, автономність плавання - 45 діб, екіпаж - 52 людини, підводна водотоннажність - близько 4 тисяч тонн.

Особливістю підводних човнів проекту 636.3 є їхнє оснащення комплексом ударного ракетного озброєння "Калібр-ПЛ", а також оновленим радіоелектронним обладнанням.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: