Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чорна п'ятниця здорової людини. Супрун порадила, як встояти перед необдуманими покупками

Чорна п'ятниця цього року буде 29 листопада. 

Колишня міністрерка охорони здоров'я Уляна Супрун у своєму Facebook дала кілька порад, як максимально ефективно та без шкоди для здоров’я та гаманця провести Чорну п'ятницю, яка цього року буде 29 листопада. 

За словами Супрун, шопінг у Чорну п’ятницю – це суцільний стрес, бо полювання за знижками і вподобаними речами змушує почуватися нервово, знічено чи розгублено. Стрес також відчувають ті, хто не може взяти участь у розпродажу.

Крім психологічних, є й фізичні загрози таких масових розпродаж. У натовпі можна впасти і травмуватися, "на нервах" може підвищитися тиск, а під час великого скупчення людей збільшується ризик підхопити бактерію, вірус чи інфекцію. Супрун також застерігає від крадіжок у магазинах і заторах на дорогах, адже в п’ятницю всі попрямують до торговельних центрів.

Ексміністерка радить зосередитися на онлайн-шопінгу тим, хто таки вирішив взяти участь у розпродажу. За її словами, онлайн-шопінг є менш шкідливим для довкілля, аніж офлайн.

"Під час онлайн-шопінгу ви маєте більше часу подумати над вибором, порівняти варіанти не в гучному натовпі інших покупців, не торкаєтесь потенційно брудних речей - словом автоматично відпадають майже всі ризики для здоров’я. Утім, тут більший ризик наробити необдуманих покупок та піддатися на вплив маркетологів, адже в діджиталі магазини знають про нас доволі багато", - застерігає Супрун.

Колишня очільниця МОЗ дає кілька порад, як втриматися від необдуманих покупок і не перетворити шопінг на суцільний стрес

  • Заздалегідь обдумайте список потенційних покупок. Слід заздалегідь переглянути в магазині наявні пропозиції та анонси магазинів щодо знижок, аби в день акції не гаяти час на блукання торговельними центрами
  • Якщо плануєте купувати одяг, то перегляньте свій гардероб. Ексміністерка радить речі, які у хорошому стані, передати у благодійні організації або продати. Крім того, сукні чи пальто можна дати друге життя.
  • Купуйте речі, вироблені в Україні. Це допоможе підтримати платників податків, сприятиме нашому економічному розвитку.
  • Ви можете купувати не речі, а досвід. Супрун радить купувати подорожі, навчальні курси, книжки, квитки на концерти тощо. На відміну від суто матеріальних речей, ці нематеріальні речі роблять щасливими тривалий час
  • Будьте чемними та не створюйте проблем іншим. Нехай шопінг буде приємним для всіх.

"Чорна п’ятниця - хороша нагода придбати щось, про що ви давно мріяли, але не доходили руки або завжди було шкода грошей. Це також можливість купити речі не по сезону, а відтак, ще дешевше, чи підготуватися до новорічних свят та придбати подарунки, не витративши при цьому всі гроші світу", - пише Супрун.

Як повідомлялося, цього року Всесвітній день шалених знижок відбудеться 29 листопада і більшість українців будуть купляти різні товари. У магазини підуть майже 80% жінок та 60% чоловіків. І жінки, і чоловіки планують перш за все купувати одяг та взуття. Жінки готові витратити в цей день на шопінг в середньому 2,5 тисячі гривень, тоді як чоловіки - понад 4 тисячі. 

Відео Понад половина українців планує закупи на Чорну п'ятницю

Зупинені виплати соцстрахування, зменшення урожаю картоплі та кількість українців, які налетять у магазини в Чорну п'ятницю. Про це детальніше одразу після актуальних курсів валют. .    

Понад половина українців планує закупи на Чорну п'ятницю

Залиште свій коментар

Вибір редакції