Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Чорна пляма над Україною. Звідки з'явилася інформація про аномальний смог та чи правда це

Чорна пляма над Україною. Звідки з'явилася інформація про аномальний смог та чи правда це

Столична влада переконує, що проблема все таки є, але за межами столиці.

Україну накрила велика чорна пляма. Рівень чадного газу найвищий в усій Європі і він зрівнявся з промисловими районами Китаю та Індії. В соцмережах, на різних інформаційних сайтах масово поширюється ця інформація.

Звідки з'явилися ці дані і чи справді це так, ідеться в сюжеті програми ТСН.19:30.

"Над Україною вже кілька днів поспіль фіксується найвищий у Європі рівень чадного газу", "Вже добу рівень СО над нашою країною зберігається на дуже високому рівні" - сотні публікацій, жахаючі заголовки. Десятки статей, як урятуватися від вбивчого чадного газу. ТСН шукає, хто першим в Україні поширив цю інформацію і знаходить.

Голова правління громадської організації Олег Попенко відстежує популярний інтернет-ресурс windy.com. Він і справді ще вранці показував жахливу картинку. На всій земній кулі лише чотири великі плями - над Китаєм, Індією, США в районі Нью-Йорка і над Україною.

Що ж відбувається насправді - за відповіддю їдемо у Національний центр управління та випробування космічних засобів.

"Ми використовуємо різну інформацію. Є супутники відкриті, є супутники, з яких ми купуємо інформацію. Є метеостанції", - говорить начальник групи інформаційного забезпечення Національного центру управління та випробування космічних засобів Сергій Сластін.

Фахівці центру заспокоюють, інші джерела високий рівень чадного газу не підтверджують.

"По СО, по чадному газу вони кажуть, що концентрація не така, як у попередньому, вона менша".

Відео Чорна пляма над Україною: чи справді рівень чадного газу найвищий в Європі

Україну накрила велика чорна пляма. Рівень чадного газу найвищий в усій Європі, і він зрівнявся з промисловими районами Китаю та індії. В соцмережах, на різних інформаційних сайтах масово поширюється ця інформація. Звідки з'явилася ці дані і чи справді це так, з'ясовувала ТСН.

Чорна пляма над Україною: чи справді рівень чадного газу найвищий в Європі

Банальна помилка комп'ютерної системи? Очевидно, що так, про це говорять і в гідрометцентрі. Тут немає доступу до різних сайтів, але вони вже проаналізували дані цього. Можливо, супутник сприйняв туман, який стояв над усією Україною за сильне задимлення.

"Ця концентрація, якщо я не помиляюся, в сотні разів перевищує всі можливі значення. Але подивіться - минуло 5 годин і повітря стало, що вже можна дихати. За 5 годин ця концентрація не може так розсіятися, особливо за таких погодних умов - це неможливо. Вітер поніс на Росію, на Брянськ. Вітер при землі, він не зовсім показує перенос повітряних мас".

А ще тут у гідрометцентрі вірять не лише комп'ютерним знімкам, але й своїм даним, отриманих на землі. І чадний газ, і вуглекислий, за їхніми показниками, - в межах норми.

"Досягнув якогось пограничного значення, це 3 міліграми на метр кубічний".

Столична влада переконує, що проблема все-таки є, але за межами столиці. Люди палять листя, стерню, горять торфовища. І все таки ТСН виїжджає з фахівцями столичної держадміністрації на заміри. Столична площа Перемоги.

"Зараз прилад показав 0,4 мг по діоксиду азоту. Це перевищення в два рази. Ми перебуваємо на площі Перемоги. Проїжджа частина. Велика кількість транспорту", - говорить начальник управління з питань цивільного захисту Роман Ткачук.

Найвищий рівень забрудненості у столиці фахівці постійно фіксують на Бесарабській площі - це фактично Хрещатик - багато автівок і низина, погано продувається. Страждає Поділ - він у низині. Не найкраща ситуація на Дарниці та Святошині.

Найчистіший район столиці - Печерський. Тут дихається вільно на всі груди. Тягне хіба що трохи несвіжим з Подолу. Але не дуже.

З першими морозами ситуація покращиться. Все, що на городах не встигли спалити, почне нарешті потроху гнити.

Олександр Загородний, Олена Гущик

Залиште свій коментар

Вибір редакції