"Чорна вдова" на полюванні

На Херсонщині смертельно небезпечні павуки-каракурти, або "чорна вдова" (як їх іще називають) розпочали сезон полювання на людей.

Каракурт
Latrodectus tredecimguttatus, або ж "чорна вдова"
На Херсонщині людей знову кусають павуки-каракурти. Покусаних "чорною вдовою" в лікарні вже четверо (двоє в середньому, двоє – в тяжкому стані). Зазвичай надміру активними каракурти стають у середині літа, але цьогоріч через спеку сезон полювання на необачних українців відкрили вже.

Пані Ганна, як завжди, працювала на городі. Що шпигнуло в ногу, побачити не встигла й далі робила свою справу. Тільки в лікарні зрозуміла: на полу халата вчепився каракурт.

Говорить Ганна Прохотниченко, вкушена: ”Присіла, почувствовала сильну боль у суставі ноги, так чуть више п’ятки. Не обращала вніманія, дальше полола, до вечора мені начало отнімать ногу. Отняло одну ногу, потім другу начало отнімать, началісь сильні болі, сильні болі, спазми”.

Лікарі кажуть: напоготові є 19 порцій каракуртівської антиотрути. За сигналом, її авіацією доставлять до будь-якої точки області. До порад припікати місце укусу сірниками ставляться скептично – мовляв, каракурта рідко помічають під час укусу, а коли починає боліти, припікати запізно. Особливо небезпечні каракурти для дітей – слідів від укусу немає, тому збагнути, чому плаче дитина, важко.

Коментує Віктор Расинський, завідувач відділення анестезіології та реанімації Херсонської обласної лікарні: „Через полчаса, час, два, особенно через 2 часа появляются сильнейшие боли в суставах, поясничной области позвоночника, чувство стеснения в груди, ну самое главное – сильнейшие боли суставов, позвоночник, низ живота”.

Аби уникнути укусу, треба знати звички каракуртів. Ці павуки полюбляють схованки, якими їм часто слугують предмети людського побуту - взуття чи кинутий на траву одяг. Буває, заповзають і в дім. Тому чорна несподіванка може чигати де завгодно.

Коментує Валерій Климентьєв, ентомолог Херсонської обласної СЕС: „Пауки активно на людей не нападают, наносят укус только случайно. То есть, когда вы его схватите, ступите, или прижмете с охапкой травы к телу”.

Фахівці радять не лишати речі надворі та працювати з рослинами в закритому взутті й рукавичках. Хвилі активності цих комах бувають раз на сто років. Пік був у 97-ому – 80 укушених. Торік їх було 30.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: