Чорних трансплантологів із Шалімова можуть посадити на 15 років

Лікарів з Шалімова, підозрюваних в незаконній пересадці нирок, звинувачують у створенні злочинної організації, торгівлі людьми та порушенням порядку трансплантації органів.

Попереднє слідство по справі так званих чорних трансплантологів (лікарів інституту ім. Шалімова, яких звинувачують у незаконних пересадках нирок) закінчено, зараз з матеріалами знайомляться обвинувачені і їх захисники. Про це розповіла адвокат Марія Самбур, що захищає хірурга Владислава Закордонця.

За її словами, шістьом заарештованим пред'явили остаточне звинувачення за статтями 255 (створення злочинної організації), 149 (торгівля людьми), 143 (порушення порядку трансплантації органів), пише Сегодня.

Максимальне покарання - до 15 років позбавлення волі. Серед цих шістьох, окрім Закордонця, двоє анестезіологів - Романів і Зайченко, а також громадянин Ізраїлю Кацман (звинувачується в організації цієї групи) і двоє українських "вербувальників" - Слюсарчук і Яковенко. Вони, за версією слідства, шукали в Україні донорів, готових продати свою нирку. Цих донорів (вони проходять у справі як потерпілі) - 24 людини з різних регіонів України.

Нагадаємо, що усю групу звинувачують в тому, що її члени, розділивши обов'язки, знаходили в Україні донорів, а за кордоном (в основному, в Ізраїлі) - реципієнтів (тобто тих, хто потребував нову нирку). Операції проводили в одній із клінік Баку, бо в Азербайджані не заборонені пересадки не від родичів (у Україні - заборонені).

Це і є головним аргументом захисту, мовляв, раз там це було законно, то в чому ж злочин? Слідство парирує, мовляв, донори-то українські, брати від них нирки в приватному порядку було не можна навіть за кордоном.

Істину визначить суд, який, на думку Самбур, почнеться в липні-серпні. Втім, адвокат не виключає, що наглядаючий прокурор може не затвердити звинувачення (слідство веде міліція) і відправить справу на дослідування. Справа в тому, що обвинувачені провину заперечують і відмовилися свідчити слідству. Мовляв, усі аргументи викладуть в суді. У такому вигляді можуть побоятися відправити справу до суду, щоб там воно не розвалилося, вважає джерело в МВС, а спробують "дожимати" обвинувачених на слідстві.

Тоді доведеться продовжити термін утримання під вартою, який закінчується 13 липня.

Нагадаємо, що лікарів-трансплантологів затримали у жовнті минулого року. Під вартою вони перебувають вже більше восьми місяців. Найбільше від судової затримки страждають пацієнти. За останні 7 місяців в Інституті Шалімова пацієнтів не оперували, і лише нещодавно операційний штиль змінився звичною роботою.

Читайте також:

Справу "чорних трансплантологів" з Києва готуються передати до суду

"Чорних трансплантологів" звинуватили в торгівлі людьми

Арешт лікарів інституту Шалімова загрожує життю їхніх пацієнтів

Київська міліція заарештувала шістьох "чорних трансплантологів"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: