"Чорних трансплантологів" випустять із СІЗО: їм треба оперувати

У заарештованих хірургів на волі залишились пацієнти, які потребують операцій. Міліція розглядає можливість того, щоб випустити їх під підписку про невиїзд.

Міністерство внутрішніх справ готове змінити запобіжний захід лікарям, затриманим за підозрою у незаконній трансплантації органів, якщо їм знадобиться проводити операції. Про це сказав міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.

"Ми це питання вивчимо. Якщо є необхідність їхньої участі в якихось медичних процедурах і ця необхідність буде обґрунтованою, то ми, можливо, приймемо рішення про звільнення під підписку (про невиїзд)", - сказав міністр.

Могильов вважає також, що міліція зуміє завершити розслідування цієї кримінальної справи і передати її до суду. "Перспективу направлення цієї справи до суду ми вважаємо цілком реальною", - сказав глава МВС.

Нагадаємо, 14 жовтня правоохоронці заарештували трьох лікарів Інституту імені Олександра Шалімова за підозрою у справі "чорних трансплантологів".

Раніше, в серпні 2010 року департамент МВС по боротьбі з кіберзлочинністю та торгівлею людьми заявив про розкриття злочинної групи, яка займалася продажем людських органів і "чорних трансплантологів".

Начальник департаменту Юрій Кучер тоді розповів, що організована злочинна група (ОЗГ), в яку входили чотири лікаря київської клініки імені Шалімова, нібито вербувала через Інтернет донорів, як правило молодих жінок з хорошим здоров'ям, і пропонувала їм за 10 тисяч доларів продати внутрішні органи, зокрема нирку. Слідство заявило про виявлення 50 таких донорів.

Організатором ОЗУ є громадянин Ізраїлю, який підбирав реципієнтів. Останні платили за операцію з пересадки органів від 100 до 200 тисяч доларів. Лікарі отримували за угоду від 15 до 20 тисяч доларів.

Операції з пересадки нирки проводилися в основному в Азербайджані, а також Еквадорі (білоруським громадянам). Кілька операцій було зроблено в самому Інституті імені Шалімова.

Водночас у Національному інституті хірургії та трансплантології імені Шалімова пізніше відкинули звинувачення у причетності до "чорної трансплантології" і даної ОЗГ.

Читайте також:

Київським "чорним трансплантологам" пред'явлено звинувачення

Лікарів клініки Шалімова заарештували за "чорну трансплантологію"

Чорні трансплантологи заробили на пересадці нирок близько 50 млн доларів

Лікарі інституту ім. Шалімова спростували заяви про незаконні пересадки органів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: