Чорноморський флот РФ повністю оновить свій склад

Домовленість президентів України і Росії про базування ЧФ у Криму до 2042 року робить неминучим оновлення корабельного складу.

Рішення залишити російський флот у Криму до 2042 року відкриває двері для його повномасштабної модернізації. Першим на заміну застарілій техніці може прийти французький вертольотоносець "Містраль", який цього року планують купити росіяни

Домовленість президентів України і Росії про базування Чорноморського флоту (ЧФ) в Криму до 2042 року робить неминучим оновлення корабельного складу. Вже на сьогоднішній день близько 20 кораблів Чорноморського флоту, включаючи флагман ЧФ - ракетний крейсер "Москва", переступили тридцятирічний рубіж - граничний термін служби надводних суден.

Росіяни впродовж кількох років безуспішно намагаються провести ротацію військової техніки в кримських акваторіях. Але навіть ще рік тому це було немислимо: українська сторона відмовляла росіянам у модернізації флоту, посилаючись на міждержавні угоди від 1997 року.

Там чітко вказано, які саме кораблі можуть перебувати на території України. Проте продовження терміну оренди військової бази до 2042 року стає безглуздим без оновлення і так застарілого корабельного складу. Після підписання 22 квітня міждержавних домовленостей про пролонгацію оренди з російського боку навіть прозвучали конкретні плани північних сусідів по заміні свого флоту. Однією з головних новинок може стати поява біля причальних стінок Севастополя французького десантного корабля типу "Містраль" під російським прапором.

Операцію з придбання французького вертольотоносця Міноборони РФ планує підписати до кінця року. Росіяни і французи заздалегідь домовилися про придбання чотирьох таких кораблів, кожний з яких коштує від 400 до 500 млн євро.

Оновленню корабельного парку російського флоту може посприяти і сама Україна. Як заявив минулої п'ятниці депутат Держдуми Росії, голова підкомітету з військово-технічної співпраці Михайло Ненашев, ракетний крейсер "Україна", який знаходиться на суднобудівельному заводі в Миколаєві і готовий на 70%, може бути прийнятий до складу Військово-морського флоту Росії. "Нам цей корабель потрібен", - сказав депутат.

В цілому, за словами російських експертів, на Чорноморський флот чекає масштабне оновлення. "Флот повинен отримати до 8 корветів типу "Стерегущий" і фрегатів типу "Адмірал Горшков", 10-12 мінних тральщиків типу "Олександрит", 6-8 малих артилерійських кораблів типу "Буян", 10-12 ракетних катерів типу "Скорпіон", а також 8-10 малих підводних човнів типа П-750", - пояснив член суспільної ради при Міністерстві оборони Росії Ігор Коротченко.

В Україні погоджуються, що при збереженні російського флоту в Криму до 2042 року ротації кораблів не уникнути. "Продовження терміну базування ЧФ в Севастополі означає автоматичний дозвіл на його модернізацію, оскільки якщо говорили, що кораблі до 2017 року можуть заіржавіти, то перебування до 2042 року без модернізації взагалі неможливо", - пояснює капітан I рангу Військово-морських сил України Мирослав Мамчак.

Мамчак упевнений, що Україні, яка не зможе проконтролювати процес заміни корабельного складу ЧФ РФ, модернізація корабельного складу може завдати шкоди. "Безконтрольний дозвіл на модернізацію складу ЧФ ставить під сумнів і без'ядерний статус України, оскільки російські кораблі і літаки здатні прийняти на борт і застосувати ядерну зброю", - підкреслив офіцер.

Разом з великими планами російських моряків вітчизняному флоту оновлення поки не загрожує. Міністр оборони адмірал Михайло Єжель днями констатував, що у Військово-морських силах України позитивно оцінюється технічний стан тільки чверті бойових кораблів і катерів. Глава міністерства відзначив, що з 2006 по 2009 рік оборонне відомство недоотримало близько 11,5 млрд грн, які призначалися на розвиток армії.

Читайте також:

У Львові 4 тисячі людей вийшли протестувати проти російського флоту

Регіонали назвали умову розірвання угоди про флот

Кучма вважає, що Янукович законно дозволив орендувати Севастополь Росії

Російські моряки влаштували стрілянину в Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: