Чорновіл: конфлікт з Чехією "змодельовано" проросійським крилом української влади

Конфлікт з чеськими дипломатами називають провокацією, аналогічною до затримання в аеропорту "Бориспіль" керівника німецького Фонду ім. Конрада Аденауера Ніко Ланге.

Глава комітету Верховної ради у закордонних справах Тарас Чорновіл вважає, що дипломатичний конфлікт з Чехією "вдало змодельовано в Україні".

В інтерв'ю Deutsche Welle він сказав, що реакція Праги на висилку з України двох чеських аташе була абсолютно очікуваною.

На переконання Чорновола, чим ближче дата підписання угоди про асоціацію між Україною і Європейський Союзом, тим більше дипломатичних конфліктів буде в офіційного Києва з європейськими країнами, але вже з більш впливовими, ніж Чехія.

"Відносини між Україною і Чехією ставлять на рівень дипломатичного конфлікту. Це, безумовно, відгукнеться по структурах Євросоюзу і буде мати негативні наслідки для євроінтеграції України. А це, відповідно, буде мати велику користь для тих, хто сповідує принципи Митного союзу. Це певні провокаційні дії, які задумані проросійським крилом української влади", - вважає Чорновіл.

Вын упевнений, що український екс-міністр Богдан Данилишин - це не причина напруги відносин України з Чехією, а лише зачіпка.

Крім того, за словами Чорновола, Міністерство закордонних справ України нібито навмисне затягує надання агреману новопризначеному послу Чехії в Україні.

Також Чорновіл нагадав, що комісар з питань розширення і політики сусідства Євросоюзу Штефан Фюле є представником Чехії.

Конфлікт з чеськими дипломатами Чорновіл називає провокацією, аналогічною до затримання в аеропорту "Бориспіль" керівника німецького Фонду ім. Конрада Аденауера Ніко Ланге напередодні візиту президента Віктора Януковича до Берліна.

Нагадаємо, 13 травня Міністерство закордонних справ України заявило, що два чеських дипломата оголошені в Україні персонами нон грата, тому що здійснювали шпигунську діяльність по збору інформації військово-технічного і військово-політичного характеру з обмеженим доступом.

Тим часом перший віце-прем'єр і глава чеського МЗС Карел Шварценберг висловив переконання, що ця дія України - відповідна міра на надання притулку в Чехії Богдану Данилишину - екс-міністра економіки України.

Читайте також:

Шпигунський скандал: Чехія обіцяє не зупинятися на висилці одного українця

Чехія висилає з країни українського військового аташе

МЗС: шпигунський скандал із Чехією не завадить євроінтеграції України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: