Чорновіл: нова Конституція скасує безкоштовну медицину та освіту

За словами нардепа, влада хоче продовжити повноваження Ради і скасувати існуючі пільги, тому існує дуже висока вірогідність ухвалення нової Конституції.

Розробники змін до Конституції України спробують скасувати існуючі соціальні пільги, а також до 2015 року продовжити повноваження парламенту нинішнього скликання.

Таку думку висловив член депутатської групи "Реформи заради майбутнього", колишній регіонал Тарас Чорновіл, коментуючи ініціативи президента щодо несення змін до Основного закону.

За його словами, змінювати Конституцію з метою посилення президентської вертикалі влади сьогодні не потрібно, оскільки, за нормами чинного Основного Закону, достатньо внести потрібні зміни до законодавства, і у Верховній раді є 300 голосів для їх ухвалення.

Водночас Чорновіл переконаний, що влада хоче ухвалити новий Основний Закон з метою скасування норми про безкоштовну медицину та освіту. Також мова йтиме про можливість скасування існуючих соціальних пільг. "Все це буде завуальовано в гарні фрази і винесено на всеукраїнський референдум", - вважає він.

"Також в проекті тихенько заховають пункт пролонгації дії цього парламенту до 2015 року з тим, що б проводити вибори президента і парламенту одночасно", - переконаний Чорновіл.

За його словами, це потрібно для того, щоб Верховна рада погодилась затвердити нову редакцію Конституції.

"Я майже впевнений, що у 2012 році у нас буде проведено голосування на референдумі, не за текст Конституції, а за п’ять ключових положень, які визначатимуть систему влади, і буде потім у Верховній раді, як хабар всунуто в текст Конституції положення про 15-й рік", - наголосив Чорновіл.

Тому він вважає, що існує дуже висока вірогідність ухвалення нової Конституції.

Як відомо, президент Віктор Янукович повідомив, що апогеєм реформ, які проводяться ним, стане робота над проектом нової редакції Конституції України. Він доручив підтримати ініціативу щодо створення Конституційної асамблеї для підготовки змін в Основний закон.

Читайте також:

Кравчук: Нинішня Конституція не відповідає інтересам українців

Янукович напише нову Конституцію України

Тягнибок: влада зробить з Україною "повний капець"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: