Чорновіл: Янукович стає Ющенком-2

Колишній регіонал вважає, що Янукович в ролі президента буде надто залежним від бізнесменів з ПР, і радить йому співпрацювати з Тимошенко.

Образ "залізного господаря", який весь час намагаються створити з лідера Партії регіонів Віктора Януковича, абсолютно не відповідає дійсності.

Про це заявив народний депутат, екс-регіонал Тарас Чорновіл в ефірі телеканалу ТВі.

"Цей образ йому (Януковичу – ред.) приклеювали в 2004 році опоненти з зовсім інших міркувань, а потім він зрозумів, що цим можна дуже вигідно користуватися. Янукович опинився в ситуації, коли він в тій партії (ПР – ред.) мусив підкреслювати свою значимість, свою особливість", - вважає Чорновіл.

"І це є певний комплекс, йому зараз з цим комплексом треба приступати до роботи, в якій він має дві узалежненості: перша – він стикається з тими людьми, які фінансували цю партію, які дуже серйозні мають свої плани, які часто розходяться. Візьмемо Ахметов і Фірташ – абсолютно різні напрямки - йому треба з ними знайти спільну мову, поділити сферу інтересів, і при тому він матиме ситуацію, коли ділити поки що йому буде фактично нічого, тому що уряд не в нього", - заявив колишній член ПР.

Найкомфортнішим варіантом для Януковича Чорновіл бачить об’єднання з Юлією Тимошенко. "Абсолютно щиро, він цього дуже хотів (об’єднання з Тимошенко) але зіскочив з цієї теми через внутрішній страх, що його обмануть, "кидануть" знову".

А в даній ситуації, - переконаний нардеп, - Янукович шукав би компромісу: "Вона (Тимошенко – ред.) відповідає за економіку як прем'єр-міністр, я (Янукович – ред.) правлю. Я дістав свій реванш. Реванш для нього мав дуже суттєве особисте значення".

Тарас Чорновіл висловив думку, що Янукович починає повторювати всі помилки, всі внутрішні ментальні риси Ющенка.

"Стає десь в чомусь Ющенком-2", - вважає народний депутат.

Чорновіл також переконаний, що мстити колишнім противникам Янукович не буде.

"Він здобув реванш. Все. На цьому зупиниться. І так само, як Ющенко, в подальшому Янукович буде шукати, на кого скинути основну роботу. В нього буде фатальний пошук тих людей, яким він може передовірити ту владу, яка йому дісталася. І чи це буде Юлія Тимошенко, Азаров, хтось там з фірташевських людей. Чи це буде Колесніков – для нього суттєвого значення не має", - вважає Чорновіл.

Відмінність Януковича від Тимошенко, на думку Чорновола, у тому, що "Тимошенко закручує гайки у своїй команді. Вона не дасть собою керувати. Янукович здається в таких випадках. Він за один день може діаметрально міняти свої рішення, тому зрозуміти, хто буде грати основну гру при президенті Януковичі – оце є достатньо серйозне питання".

Раніше Чорновіл заявив, що у разі перемоги на президентських виборах Януковича главою держави події можуть відбуватися за двома сценаріями.

Найвірогіднішим і "на 90% реальним" Чорновіл вважає сценарій, за якого Янукович не зможе створити в парламенті коаліцію і не зможе вплинути на призначення уряду. За словами депутата, тоді в державі спостерігатиметься така ж ситуація, як і нині - протистояння між президентом та прем’єр-міністром.

Нагадаємо, за результатами підрахунку 96,45% електронних протоколів дільничних виборчих комісій перше місце на виборах посідає лідер Партії регіонів Віктор Янукович із 48,34% голосів виборців.

Прем'єр Юлія Тимошенко друга із 46,05% голосів. Не підтримали жодного кандидата 4,41% виборців. Відрив між кандидатами становить 2,29% голосів.

Читайте також:

Оброблено 96,45% бюлетенів: Янукович знову збільшує відрив

Чорновіл пророкує Януковичу серйозні проблеми з партією

Чорновіл чув, що Янукович збирається заводити бджіл в Межигір'ї

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: