Чотири години провела у приймальні: на Прикарпатті померла жінка, якій відмовили у госпіталізації

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Медики кажуть, що стан пацієнтки не вимагав ушпиталення.

На Прикарпатті померла жінка, яка мала направлення до реанімації через проблеми із серцем, підозрою на двобічну пневмонію і коронавірус. Натомість її кілька годин протримали у приймальному покої, а потім відправили до іншої лікарні, але швидку не дали - змусили їхати на таксі.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Жінці було 68. Із сильною задухою старенька звернулася до поліклініки, де стояла на обліку як кардіо-хвора. Там спершу зробили рентген, побачили двобічну пневмонію, і з підозрою на коронавірус швидкою доправили до районної лікарні для термінової госпіталізації.

У приймальному покої черговий оглянув жінку. І почав викликати колег: пульмонолога, реаніматолога, кардіолога. Останнього так і не дочекалися, бо напередодні серцеве відділення закрили на карантин через хворих з COVID-19. Реаніматолог заявила: пацієнтка не їхня і проблем з легенями вона не бачить. Як розповідає донька жінки Наталія Чекаловська, матері стало погано: губи посиніли, вона задихалася й падала. Каже, у приймальному покої її матір протримали майже чотири години. Зрештою порадили їхати до іншого закладу, швидку не дали. Дочка викликала таксі. 

Відео На Прикарпатті  померла жінка, якій відмовили у госпіталізації

На Прикарпатті  померла жінка, якій відмовили у госпіталізації. Її кілька годин протримали  у приймальні. А потім відправили у іншу лікарню, але швидку не дали - змусили їхати на таксі. Це при тому, що пацієнтка мала направлення в реанімацію через проблеми із серцем, підозрою на двобічну пневмонію і коронавірус. Більше про коронавірус в Україні

На Прикарпатті  померла жінка, якій відмовили у госпіталізації

"Ми проїжджаємо буквально 5-6 хвилин. І водій мені говорить: трошки маму посуньте, бо вона заснула і на мене лягає. Я кажу: мамо! Не реагує. Він зупиняє: синіє", - розповіла донька.

Машина негайно повернулася назад і та сама реаніматолог, яка перед цим відмовилася госпіталізувати стареньку, зрештою забирає її. Але врятувати пацієнтку лікарям вже не вдається.

Розтин показав - пневмонії у жінки не було. Причина смерті - обірвався легеневий тромб, який і міг дати оманливу картину на знімку. Чи можна було пацієнтку врятувати, якби її почали рятувати одразу? І чому жінці у важкому стані не дали швидку? Відповіді на ці питання у лікарні поки не дають. Проводять внутрішнє розслідування. Вердикт комісії чекають вже наступного тижня. 

"Пацієнтка мала хронічну серцеву патологію. Була доставлена сюди. Оглянута на приймальному покої. Але у зв'язку з тим, що кардіологія була згорнута на той момент, їй було рекомендовано лікування у терапевтичному відділенні районної лікарні. Стан не підлягав для госпіталізації в реанімаційне відділення", - каже Валерій Паляниця, медичний директор Калуської ЦРЛ.

Одночасно з лікарняним - своє розслідування ініціювали у калуській мерії. Збираються перевірити усе, аж до камер спостереження - чи дійсно хвору тримали у приймальні 4 години і як насправді поводили себе лікарі.

"Ми маємо часу до 2 червня зробити детальний аналіз, бо нам виглядає так, що все таки є проблеми, які могли призвести до смерті людини", - повідомила Наталія Табачук, заступниця міського голови Калуша.

Тим часом рідні жінку вже поховали. І тепер збираються звертатися до правоохоронців, бо переконані: стареньку згубило фатальне зволікання лікарів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції