Чотири судді Верховного суду ідуть у відставку

ВРЮ рекомендувала Раді задовольнити заяви про відставку, отримані від суддів ВСУ Валерія Данчука, Євгена Левченка, Володимира Перепейчая та Юрія Сєніна.

Вища рада юстиції рекомендує депутатам Верховної ради  розглянути і задовольнити заяви про відставку за власним бажанням чотирьох суддів Верховного суду.

Відповідне рішення з цього приводу ухвалили 2 листопада члени ВРЮ за розглядом заяв про звільнення, отриманих від суддів ВСУ Валерія Данчука, Євгена Левченка, Володимира Перепейчая та Юрія Сєніна.

Нагадаємо, у липні парламент ухвалив судову реформу, запропоновану Адміністрацією президента Віктора Януковича. Опозиція звинуватила владу в тому, що вона знищила Верховний суд і зробила його статистом.

Згідно новому судовому законодавству, Вищій раді юстиції було надано право призначати і звільняти голів судів та їхніх заступників за поданням відповідної ради суддів. Крім того, було вирішено створити Вищий спеціалізований суд з цивільних і карних справ, обмежити кількість суддів Верховного суду і ліквідувати військові суди.

Після набуття чинності новим законом "Про судоустрій та статус суддів" судді почали масово подавати заяви про відставку. За інформацією видання, в даний момент відбувається "вимивання" ядра суддівського корпусу. Із системи переважно йдуть найбільш досвідчені і професійно підготовлені судді.

Крім того, за наявною інформацією, парламентський комітет з питань правосуддя підготував проект рішення рекомендувати ВР обрати на посаду судді Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Леоніда Фесенка, який раніше повідомляв про те, що пропозицію очолити новий вищий суд він "отримав особисто від президента".

Читайте також:

Після судової реформи українські судді масово звільняються

Рада відмовилася розглядати відставку суддів КС

Рада схвалила судову реформу Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: