Чудернацькі форми, пляшки та енергія природи: як зробити свої квартири чи будинки теплішими

Дата публікації
Перегляди
2261
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чудернацькі форми, пляшки та енергія природи: як зробити свої квартири чи будинки теплішими

Фото: скріншот з відео

Морози та рахунки за тепло змушують усіх думати, як зробити свої квартири чи будинки теплішими.

Питання зниження ціни за комуналку нині актуальне для всіх прошарків населення.  Одні почали  використовувати безкоштовну  природу.  І це не наукова фантастика. Для економваріанту годиться підручний матеріал  - скляні  пляшки з під напоїв. Кількість тепла на третину можна заощадити у купольному будинку.  

Про переваги кожного варіанту 14 січня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

На тлі інших будинків споруда без жодного прямого кута схожа на НЛО. Місцеві так його і називають. Купольний будинок подружжя Морських  звело на гроші  від проданої квартири у Коломиї.

Спочатку вони  просто мріяли  жити  ближче  до землі, але  вже оцінили  і всі переваги  чудернацької форми.

"Якщо ви візьмете звичайний будинок, то там перекриття, стріху там треба додатково утеплювати, з даху йде холод , у нас немає звідки йти холоду, у нас даху нема", - розповідає господиня Надія  Морська.

Такий будинок  і обійшовся  дешевше, аніж класичний і тепло економиться на третину.  За рахунок сферичної форми -  всередині будинку циркуляція повітря значно краща, аніж у традиційному.

Двадцять  стабільних градусів забезпечує тепла підлога.  За підігрів електроенергією - 800 гривень на місяць. Половина від того, що  платили, коли жили в квартирі з індивідуальним опаленням.

Купольні будинки  перестають бути екзотикою. Їх полюбили за енергоощадність і міцність.

Будинок Дмитра Дячука живе завдяки незвичній конструкції. Принцип  дії агрегату такий, як і в холодильнику.

500 квадратів площі, а ще і басейн  - чоловік обігріває енергією грунтових вод.  Вода  проходить  через цю систему, скидається у озеро, а звідти знову  потрапляє в грунт.  Платити  потрібно лише за  прокачку води насосом. Чим  менша площа обігріву, тим  і нижча  плата.

Справді, така система діє лише  у  будинках без тепловтрат -  герметичних  та енергоощадних. У будинку  Дмитра Дячука температура  повітря завжди 21 градус.  Взимку  тепловий насос гріє,  а влітку  охолоджує.

Єдиний мінус цієї системи - ціна - як півхутора десь у глибинці. Система під ключ у середньому - 15 тисяч євро.

Ще для обігріву  використовують  енергію  повітря. У Європі  енергію природи  використовують  вже років з тридцять, в Україні активно почали останні  п'ять.

"Зараз навіть заможні люди будують 250-300 м.кв. Зменшення площі, підхід сам до будівництва - насправді матеріалів теплих дуже багато. вибір дуже широкий. Екологічний, неекологічний - тут принциповий сам підхід. Ну і, звісно, альтернативні джерела енергії: тепло землі, води, повітря", - зазначає експерт з питань енергозбереження Дмитро Мандзюк.

А ось незвичне обійстя Віри Івашко відразу впадає в очі.  Паркан, хата,  хлів  - все із пляшок.  Підручний матеріал зі смітників жінка почала  використовувати не від  доброго життя.

Її опалювальна площа  46 квадратів.  І до  експерименту з  пляшками  - на опалення  старої  литої хати з глини та соломи - гроші  йшли, як у прірву.

Енергія природи та скляні пляшки: як українці утеплюють свої будинки

Енергія природи та скляні пляшки: як українці утеплюють свої будинки

Два сезони роботи, 6  тисяч пляшок, 20 мішків цементу і щомісячна економія  700 кіловат електроенергії.

За нинішнім  тарифом жінка платила  за світло та дрова  до півтори  тисячі  гривень  на місяць. Тепер  цих грошей  вистачає на весь опалювальний сезон.

На  утеплення  стін йшли пляшки з під пива  та горілки, кути скріплювала, щоб не завалилася  вся конструкція  - пляшками  з під вина. Тепер  на обігрів хати жінці достатньо трьох  кубів дров.

Пляшки  виявилися непоганою термоізоляцією,  а ще така  конструкція не потребує  догляду.  Аж поки  цементний розчин  не перетвориться на пісок.

А про те, як працює ринок газу і що робити, щоби позбутися недобросовісного постачальника - у нашому матеріалі.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2261
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація