Чутки про "мутантку" та "знак від Бога". Як склалася доля єдиної дитини, народженої в Чорнобилі після катастрофи
  • Кількість коментарів 1
  • Кількість переглядів 61285

Хоча дівчинка народилася через понад 10 років після катастрофи, це все одно наробило багато галасу. Дитиною вона купалася в опромінених водоймах та пила молоко корів з отруйних пасовиськ. Зараз вона цілком здорова – і це дає надію.

1999 року в Чорнобильській зоні відчуження на світ з'явилася Марія Совенко. Вона – єдина дитина, народжена там. Принаймні про інші подібні випадки загалу невідомо. Інформацію про неї приховувала влада, а згодом її життя обросло купою міфів. Як насправді складалася її доля, дівчина розповіла журналістам.

Народження в Зоні

Батьки Марії – Лідія та Михайло – жили в Чорнобилі, коли 1986 року сталася катастрофа. Її батько був пожежником, і в ніч вибуху його викликали на четвертий реактор.

Згодом, під час евакуації подружжя відмовилося залишати свою домівку, адже тікати не було куди. Радянський Союз не попіклувався надати Лідії та Михайлу житло.

Через понад десять років після катастрофи Лідія завагітніла. Тоді їй було вже понад 40 років, втім про своє положення вона навіть не здогадувалась. Пологи приймав її чоловік, він вимив новонароджену дитину та перев'язав їй пуповину.

Влада намагалася приховати, що в у зоні відчуження хтось і живе, і навіть народжує дітей, втім спроби виявились не дуже успішними. Світові ЗМІ замайоріли заголовками про єдине дитя Чорнобиля.

Дитинство на самоті

Після такої "слави" влада ставилася до Совенків як до злочинців. "Влада погрожує нам, принижує нас, бо хоче змусити покинути свій єдиний дім", - розповідала тоді Лідія.

Родина не зважала на попередження про те, що вони ризикують здоров'ям своєї дитини. Марія виросла, п'ючи молоко корови, яку виводили на опромінені пасовиська. Вона купалася в водоймах, де її батько ловив рибу, від якої тріщали лічильники Гейгера.

Неминуче навколо втаємниченої долі Марії почали ходити чутки. Коли дівчинці виповнилося п'ять, її мати довелося зробити заяву: "Якщо люди думають, що вона мутантка або у неї дві голови, вони помиляються. Наскільки ми бачимо, це прекрасна дитина, абсолютно здорова".

Сама Марія почувалася самотньо в зоні відчуження, зовсім без друзів, з якими можна було в погратися та поспілкуватися.

2006 року вона сказала журналістам: "Хотілося б, щоб тут була ще одна дитина. Я показала б йому або їй свій будинок і село – ми могли б гарно повеселитися разом".

Влада весь цей час тиснула на сім'ю, але Марія залишалася жити у напівзруйнованому будинку і надалі. Лише у 7 років Марія залишила Чорнобиль, аби піти до школи. Надовго світ забув про долю дівчинки.

"Знак від Бога"

Після виходу нашумілого серіалу "Чорнобиль" увага світу знову прикута до катастрофи та подій, пов'язаних з нею. Вже 19-річну Марію знайшли журналісти Express. Дівчина навчається в Торговельно-економічному коледжі КНТЕУ і збирається працювати в готельному бізнесі. Аби оплатити навчання, вона працює в модному барі.

Марія Совенко

Вона не охоче розповідає про своє минуле. Втім, дівчина запевнила, що проблем зі здоров'ям у неї немає. "У мене все добре, я працюю. Я забезпечую себе. От і все", - сказала Марія.

Хоча зараз дівчина живе і працює поза зоною відчуження, вона час від часу бере дозвіл, аби навідатися до своєї матері. Лідії зараз 66 років, вона продовжує жити і працювати там.

Мати також підтвердила журналістам, що Марія абсолютно здорова. Вона пишається успіхами своєї доньки після такого "унікального" початку життя.

"Люди вірять, що Марійка є символом відродження Чорнобиля, знаменням від Бога, яке вони інтерпретують як благословення для проживання тут. Як знамення того, що життя повертається в це зруйноване місце", - сказала Лідія.

Нагадаємо, останній епізод п'ятисерійного мінісеріалу "Чорнобиль" вже вийшов. Серіал очолив рейтинг найкращих в історії IMDb. Реальні ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС згадали, як все відбувалося насправді, про що не сказав канал HBO, а про що – сказав неправду.

Відео Серіал "Чорнобиль" спричинив туристичний бум в зону відчуження

Після виходу на екрани британсько-американського серіалу про Чорнобиль - потік до зони відчуження збільшився, кажуть працівники туристичних компаній. Для гостей навіть вже вигадали спеціальні тури - по місцях, зображених у драмі.  

Серіал "Чорнобиль" спричинив туристичний бум в зону відчуження

Залиште свій коментар