Чверть українців не бачить сенсу у виборах

Опитування показало, що 21,2% українців будуть обирати президента за принципом "кращий серед гірших".

23,2% українців впевнені, що серед політичних партій немає ні одної, котру варто підтримувати на виборах до Верховної ради.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Національним інститутом стратегічних досліджень, повідомив директор інституту Юрій Рубан.

На питання "Яке ваше відношення до політичних сил, що претендують на обрання до Верховної ради?", більшість людей (29,9%) відповіли: "є лише одна політична сила, котру я підтримую та буду голосувати виключно за неї".

20,7% заявили, що є кілька політичних сил, за які вони можуть проголосувати.

11% обрали варіант "є кілька політичних сил, за які я можу проголосувати, але якщо з’явиться нова політична сила, я можу проголосувати за неї".

23,2% опитаних впевнені, що серед політичних сил немає жодної, котру варто підтримувати.

15,2% не обрали ні одного із запропонованих варіантів.

"Іншими словами, третина наших виборців не бачить на політичному ринку пропозиції, котра би їм сподобалась. Третина вагається з вибором і третина твердо каже: ми обрали певну політичну силу", - прокоментував дані опитування Юрій Рубан.

Друге питання опитування, "Яке ваше відношення до політиків, що ймовірно будуть учасниками президентських перегонів?", 30% (26,3% - у серпні 2008) опитаних були схильні відповісти: "Є політик, здатний бути хорошим главою держави, і я буду голосувати лише за нього".

17,2% (21,1%) людей впевнені, що є кілька політиків, за яких варто голосувати.

21,2% (18,7%) вважають, що серед кандидатів немає жодного, котрий міг би їх влаштувати та змушені будуть обирати за принципом "кращий серед гірших".

18,4% (19,3%) респондентів обрали варіант "серед політиків немає нікого, за кого я міг би проголосувати".

31,2% (14,6%) не визначилися із відповіддю.

"Деякі зміни за останніх півроку відбулися, але в цілому ця картина не відрізняється від відношення до політичних сил", - заявив Рубан.

Опитування було проведене 14-17 березня 2009 року за квотною вибіркою, що представляє доросле населення України. Похибка вибірки складає 2,3%.

Читайте також:

Опитування: Більше 30% українців ледве зводить кінці з кінцями

На акції протесту готові вийти 15% українців

22% українців виступають за федеративну Україну

Три чверті українців вважають, що українську мову мають знати всі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: