Ціна "громадянства": за скільки російські ФСБівці купували українські паспорти

Дата публікації
Перегляди
3386
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ціна "громадянства": за скільки російські ФСБівці купували українські паспорти

Фото: ТСН.ua

Убивці, шахраї чи агенти ворожої розвідки за відповідну плату отримували документ.

Зробити з бандита, нелегала або навіть офіцера ФСБ нового і без жодної чорної плямки громадянина  України - виявляється це не надто дорого.

Про це йшлося 29 листопада в сюжеті ТСН.Тиждень.

Загалом п’ять тисяч євро, і кримінальник перетворюється на добропорядного українця. Чиновники Державної міграційної служби, залучені до схеми, не цікавилися минулим своїх клієнтів. Убивці, шахраї чи агенти ворожої розвідки за відповідну плату отримували документ і починали життя в Україні, що називається, з чистого аркуша.

Перейти на український бік, підписати контракт зі Збройними Силами, одягти український військовий однострій та і, можливо, навіть зорганізувати теракт проти командування операції на Донбасі. Саме для цього й потрібні українські паспорти бойовикам.

"Легалізація" злочинців відбувалася за кількома схемами. Найпростіша - переклеювання фото. Знаходили паспорт втрачений громадянин України старого зразка, вклеювали картку громадянина, який надавав фотокартки, і цей паспорт вже ставав підставою для подачі заяви в органи ДМС. На підставі підроблених паспортів оформлювали нові, закордонні. І все - нелегал міг вільно подорожувати по Європі без віз. Повний пакет документів продавали за ціною старенької іномарки.

Щоправда, міжнародні злочинці, нелегальні мігранти, бойовики з ОРДЛО, сотні людей із підробленими паспортами потрапили  у поле зору контррозвідки та поліції. Можна лише здогадуватися, скільки грошей обертається в системі, яка торгує українським громадянством, скільки ще не виявлених "новокуплених" громадян ходить поряд і скільки серед них - професійних ворогів України.

А за дивним збігом обставин, ключовий фігурант “справи паспортистів”, Анатолій Сторожук, посередник на прізвисько “Генерал”, раптово пішов із життя, тільки-но потрапив у поле зору контррозвідників.

Після того, як за справу “паспортистів” узялася контррозвідка, конвеєр нелегальних документів став на паузу. Утім, ніхто не гарантує, що перечекавши буревій, чиновники знову не почнуть торгувати тризубом на синій обкладинці.

Читайте також: 

Російські спецслужби купують українське громадянство: як і за скільки чиновники ДМС продають батьківщину

Російські спецслужби купують українське громадянство: як і за скільки чиновники ДМС продають батьківщину

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3386
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація