Ціна життя українців: журналісти з'ясували, скільки коштує вбити людину в ДТП і не сісти за ґрати

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ціна життя українців: журналісти з'ясували, скільки коштує вбити людину в ДТП і не сісти за ґрати

За даними ТСН, ціна за збитого на смерть українця сягає 50 тисяч доларів

Виявляється, треба просто позвонити на правильний номер.

Щодня Україна втрачає в аваріях близько 10 людей, але в нашій країні за ці вбивства майже нікого не карають, навіть, якщо судять, а роблять це далеко не з усіма. Журналісти з'ясували, скільки коштує вбити людину на дорозі і залишитися непокараним в Україні. Виявляється, треба просто позвонити на правильний номер, ідеться в сюжеті ТСН.Тиждень.

Минулого тижня українського кривосуддя уникла ще одна особа, що збила на смерть Сергія Ларкіна - відомого музиканта, і ще відомішого волонтера та патріота. На фронті його знали як Ларсона. Резонансна ДТП одразу потрапила в перші рядки новин, але відпрацьований механізм відкупу виявився сильнішим навіть за суспільне обурення.

Винуватиця  ДТП, Ірина Скляренко, зникла і лише пост-фактум оголошена в розшук. Саме вона була за кермом позашляховика, що, порушуючи всі правила, врізався в мотоцикл Ларсона. Утім, власниця клініки косметології та медик за фахом навіть не вийшла з машини, під якою стікав кров'ю Сергій.

Позаминулого тижня поліція зупинила авто, за кермом якого виявився нетверезий пасерб Дмитра Фірташа Сергій Калиновський.  8 років він ховався від міжнародного розшуку. Тоді, у 2007 році, Калиновський врізався у припарковане авто і позбавив життя двох людей. Одним із них був Володимир, другою жертвою стала Настя Броннікова, пасажирка Калиновського, яку він буквально кинув помирати, бо втік із місця трагедії.

Офіційно за двох убитих людей пасинок Фірташа заплатив 32 гривні штрафу. Саме так працює система - ніякої офіційної відповідальності й десятки тисяч доларів на фальшування доказів і замовні судові рішення.

50 тисяч доларів – ось ціна за збитого на смерть українця. Джерела ТСН твердять - існує цілий клан людей, що спеціалізуються на фальшуванні ДТП. Це колишні міліціонери, прокурори або судді, які називають себе адвокатами і мають напрацьовані зв'язки. Саме вони розносять гроші по потрібних кабінетах. Утім, працювати фальсифікатори починають прямо на місці пригоди, правильно оформлюють схему ДТП. Це коштує від 200 до 300 доларів. Приблизно за 10 тисяч "зелених" слідчий зробить усе, аби сторона жертви втратила статус потерпілих: знайде правильних свідків і понятих, домовиться з експертами і передасть до суду лише потрібні документи. Утім, за бажанням, розслідування взагалі можна затягнути на роки, а коли справа дійде до суду, все одно нічого не втрачено. Правильне рішення першої інстанції коштує близько 10 тисяч доларів, апеляції - 15 тисяч і останньої касації - 20 тисяч.

Скільки коштує убити людину і залишитися непокараним в Україні

Скільки коштує убити людину і залишитися непокараним в Україні

Офіційна статистика твердить, що за останні 2,5 роки в ДТП загинули 11 612 осіб, а реальний термін за ґратами отримав лише 81 злочинець.

Ірині Скляренко це теж вдалося, принаймні, поки що. Напередодні трагедії вона гучно відзначила свій день народження, але замість моментальної перевірки на алкоголь, експертизу їй зробили лише через 5 годин. Мало того, її банально відпустили, хоча слідчий міг одразу взяти її під варту.

За чутками, вбивця Ларсона вже перетнула кордон із Польщею. Тим часом 9 днів у реанімації, 5 важких операцій, шалені витрати на лікування не врятували Ларсона. Лише в день поховання  чоловіка його дружину визнали потерпілою. Чи пощастить їй дочекатися справедливості бодай через 8 років, як у випадку з Калиновським, невідомо, бо 50 тисяч доларів в кишені і наявна система фальсифікації дають практичну цілковиту індульгенцію від убивства людей на дорозі.

Нагадаємо, що 30 вересня колишнього пасерба Фірташа заарештували на два місяці.

Кореспондент ТСН Юлія Панкова

Наступна публікація