Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ціни на газ для населення знову знизять: якою буде нова вартість

Ціни на газ для населення знову знизять: якою буде нова вартість

Вона знизиться на 650 грн за тисячу кубометрів.

НАК "Нафтогаз України" за дорученням прем'єр-міністра Володимира Гройсмана зобов'язаний у липні знизити ціну природного газу для населення.

Про це повідомляє пресслужба уряду.

Там нагадали, що "Нафтогаз" зобов’язаний продавати для населення газ за ціною, що є найнижчою на одному з чотирьох майданчиків:

  • Мінекономрозвитку - середня митна вартість імпортованого газу - 5 161 грн за 1 тис. куб. м без ПДВ,
  • Українська енергетична біржа - газ на липень продався за ціною 4 905 грн за 1 тис. куб. м без ПДВ,
  • "Нафтогаз" - газ для промисловості за передоплатою, що встановлена на липень 5 017 1 грн тис. куб. м без ПДВ,
  • Або за ціною ПСО, відповідно до постанови КМУ №867, що на липень розрахована як 7 185 грн 1 тис. куб. м без ПДВ.

"Найнижчою виявилася ціна Української енергетичної біржі. Тому ціна газу в липні для населення, без ПДВ, без тарифів на транспортування та постачання складе 4905 грн за тисячу кубічних метрів, що менше на 650 грн, ніж ціна в червні 5 554 грн", - йдеться в повідомленні пресслужби.

Окрім цього, на зустрічі з президентом голова газового бізнесу "Нафтогазу" Андрій Фаворов повідомив, що нині на європейському газовому ринку збільшився обсяг газу за рахунок пропозиції російського та американського скрапленого палива, що сприяє зниженню оптових цін. Україна збільшила закупівлю енергоресурсу, який закачує у підземні сховища, – вже є 14,2 млрд куб. м, а на початок опалювального сезону планується вийти на 19-20 млрд куб. м.

Як повідомлялося раніше, НАК "Нафтогаз України" розрахував нову вартість природного газу для населення та інших споживачів за ПСО в червні. Згідно з постановою Кабміну №485, від 5 червня вартість складала 5553,89 грн за 1 тис. куб. м без урахування ПДВ, ціни доставки і націнки постачальника. Порівняно з травнем, ціна зменшилася на 7,3% - на 436,11 грн.

Відео Прем’єр Гройсман пригрозив звільненням голові "Нафтогазу" Коболєву

А все через позов компанії до Кабміну. У "Нафтогазі" натомість і собі заявили - дії урядовців можуть суттєво ускладнити ситуацію із опалювальним сезоном. І навіть спровокувати програш у газовій війні з Росією.    

Прем’єр Гройсман пригрозив звільненням голові "Нафтогазу" Коболєву

Залиште свій коментар

Вибір редакції