Ціни на кавун б'ють рекорди падіння: ягода здешевшала втричі

Дата публікації
Перегляди
30к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ціни на кавун б'ють рекорди падіння: ягода здешевшала втричі

Фото: УНІАН

Сезон кавуна цьогоріч розпочався із запізненням на два тижні щодо середніх багаторічних термінів, стартові ціни на нього були значно вищими, ніж зазвичай.

В Україні ціни на кавун знизилися втричі у порівнянні з аналогічною датою 2020 року і досягли найнижчої ціни за останні чотири сезони - 80 копійок за кілограм.

Про це повідомляють аналітики аналітичної платформи плодоовочевого бізнесу Еast-fruit.

"Українські виробники баштанних розгублені - ціни на кавун щотижня б'ють рекорди падіння, і перспективи зниження цін поки ще не вичерпані. Наразі середня оптова ціна на якісний кавун у виробничих регіонах України не перевищує 80 коп/кг, що відповідає усього трьом центам США. Це більше ніж утричі менше, ніж на ту ж саму дату 2020 року, і є найнижчою ціною на цю баштанну культуру за останні чотири сезони", - йдеться в повідомленні.

Як підкреслюється, сезон кавуна цьогоріч розпочався із запізненням на два тижні щодо середніх багаторічних термінів, стартові ціни на нього були значно вищими, ніж зазвичай. Ще 16 липня 2021 року кавун оптом продавався по 12 грн/кг (45 центів США). Однак з початку сезону, тобто всього за шість тижнів, оптова ціна на кавун в Україні обвалилася відразу в 15 разів.

Зазначається, що з огляду на більш пізній, ніж зазвичай, початок сезону, пропозиція кавуна на ринку може продовжувати зростати ще не менше двох тижнів, що може ще більше згубно позначитися на цінах. Виробники побоюються, що збирати його стане просто невигідно.

Нагадаємо:

  • Ціни на дині зросли на третину. У розпал сезону ця солодка баштанна культура в середньому коштує 11 грн за кілограм. Аналітики стрибок вартості динь пов’язують зі зниженням пропозиції на ринку.

Які ціни на місцевих ринках Мукачева, Вінниці, Львова та Одеси

Які ціни на місцевих ринках Мукачева, Вінниці, Львова та Одеси

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
30к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація