Ціну на газ визначать до кінця жовтня

Щоб нова ціна на газ була врахована в проекті держбюджету України на 2012 рік, її визначать у ході міжурядових переговорів до кінця жовтня, повідомляє джерело.

Умови поставки російського газу в Україну і його транспортування по українській території повинні бути погоджені до кінця жовтня.

Про це повідомляє інформоване джерело, близьке до переговорного процесу.

За словами співрозмовника, така домовленість була досягнута у суботу, 24 вересня, під час зустрічі президента України Віктора Януковича з керівництвом Росії.

Він зазначив, що в ході переговорів була досягнута домовленість про "оптимізацію цін на поставлений в Україну газ і ціни його транспортування по території України".

"Це означає, що ціна на транспортування повинна задовольняти три сторони - Росію, Україну і споживачів у Європі", - сказало джерело.

Він підтвердив, що в ході переговорів досягнута домовленість про реструктуризацію НАК "Нафтогаз Україна", виділення з нього газотранспортної компанії та створення в будь-якій формі тристороннього консорціуму за участю України, Росії та Європи.

При цьому, за словами джерела, українська сторона пропонує знизити ціну газу до рівня, який передбачений контрактами "Газпрома" з Німеччиною.

Співрозмовник також підкреслив, що президенти узгодили "загальний тренд переговорів", а конкретні цифри будуть визначені в ході міжурядових переговорів, які повинні пройти до кінця жовтня.

"Це необхідно для того, щоб ці показники були враховані в проекті держбюджету України на 2012 рік", - підсумував він.

Читайте також:

Азаров: Україна і Росія домовились про перегляд газових контрактів

Газові переговори: між Росією і Україною досягнуто суттєвого прогресу

Російський газ подешевшає для українців

під час міжурядових переговорів до кінця жовтня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: