Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Цирки проти зоозахисників: в Україні поновилося протистояння щодо жорстокої експлуатації тварин

Позиції сторін непримиренні.

Українські зоозахисники розпочали новий етап боротьби з цирками-шапіто, в котрих використовують дресированих тварин. Активісти вважають, що такі "актори" утримуються в жахливих умовах, переживають величезні стреси через покарання, погане харчування, переїзди і така практика знущань над живими істотами має бути заборонена, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Бегемотиха Ліна плаває у надувному басейні на парковці під торговим центром – її сюди привіз у трейлері власник з Угорщини. У Ліни сім гастролей за півтора тижня. Інколи вона лінується виходити на арену, але власник переконує, що тварина звикла. "Це найнебезпечніша тварина", - каже він. Бегемотиха-артистка задіяна в родинному бізнесі Бенджаміна і ще двох його братів, із нею гастролюють по світу ще 16 тварин – верблюди, поні, зебри, лами, коні і улюблениця слониха  Майя. Вони живуть у відкритих шатрах і вольєрах.

ВідеоЦирк без тварин. Зоозахисники вчергове вимагають припинити експлуатувати звірів

Чи бути тваринам у цирку? Нова хвиля боротьби зоозахисників проти шапіто. Слони, верблюди і бегемоти зараз на гастролях у Житомирі: глядачі у захваті, чотири рази на тиждень шоу на тисячу місць збирає повні зали. Тим часом, активісти, до яких приєдналася співачка Даша Астаф'єва, вимагають заборонити працю звірів-артистів. Ця боротьба триває третій рік. Але чому цирковій дилемі – кінця немає? 

Цирк без тварин. Зоозахисники вчергове вимагають припинити експлуатувати звірів

Організатор виступів чув про закон, який ухвалили рік тому і котрим забороняються такі гастролі. Але він вважає, що в законі немає чіткості. "Ми цирк-шапіто, а заборонили "жорстокі заходи по відношенню до тварин". Ми спеціально показуємо, як ми утримуємо тварин. Ми ж їх не заховали. Обнімають, цілують. А ви говорите – б’ють. Достатньо пряника – і все, що завгодно,  можна зробити", - переконує він. У цей час в столиці зоозахисники, яких підтримала і співачка Даша Астаф’єва, ганьблять бізнесменів-циркачів – називають таке поводження з тваринами звірством і нарікають на відсутність покарань за жахливі випадки в минулому. Так, у Прилуках із цирку-шапіто втекла левиця, яку застрелили у дворі містянина, бо у циркачів не знайшлось транквілізаторів. У Білій Церкві ведмедиця напала на глядача прямо під час вистави. А жираф Джордан помер під час виїзних гастролей у Рівному.

Це стало фатальним для найвідомішого в Україні цирку-шапіто. "У нас вистави скоротилися в десять разів. Збитки божевільні. Зараз у нас немає тварин. Ми єдиний цирк, котрий не використовує тварин. Ніхто навіть не знає, куди ці тварини поділися – їх убили, з’їли, всім абсолютно байдуже. Ми тільки гаслами кидаємося, у нас подвійні стандарти. Спочатку говорять, що давайте робити, як у Європі – так по всій Європі цирки з тваринами є, а ми чомусь вирішили відмовитися", - нарікає Микола Кобзов.

Фотогалерея Димові шашки і затримання: у Львові акція за цирк без тварин переросла в сутички з поліцією (7 фото)

У національному цирку наполягають, що використання тварин у цирку є давньою традицією, котру неможна ламати. Там кажуть про народжених у неволі та навчених тварин, які в інших умовах просто загинуть. А недбалих власників чи непрофесійних дресирувальників радять захищатися ліцензуванням цього виду діяльності – мовляв, це і є європейський досвід, бо справжні дресирувальники опановують професію роками важкої праці, а з тваринами працюють, як партнери, тоді як дилетанти шкодять і тваринам, і цирковій справі загалом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції