CIS-EMO вважає, що до другого туру треба попрацювати з виборчкомами на предмет дотримання законів

Зафіксовані в ході голосування порушення не можуть вплинути на результати виборів, але міжнародні спостерегачі радять владі провести роботу з виборчими комісіями про чітке дотримання законодавства.

Представники короткострокової місії Міжнародної організації зі спостереження за виборами CIS-EMO в ході першого туру президентських виборів в Україні вважають, що зафіксовані в ході голосування порушення не можуть вплинути на результати виборів, але радять владі провести роботу з виборчими комісіями про чітке дотримання законодавства.

Про це заявили представники місії на прес-конференції у понеділок в Києві.

«Серйозних порушень особисто я не виявив», - заявив член громадської палати Росії, співголова асоціації НВО із захисту виборчих прав «Громадянський контроль» Олександр Брод.

Спостерігачі відзначили, що були зафіксовані проблеми з приміщеннями для голосування (дуже тісні), неякісно складені списки, брак урн, бюлетенів, ведення агітації в день виборів і підкуп виборців.

За словами депутата Європарламенту 2004-2009 Сильвестра Хруща, порушення, які були зафіксовані спостерігачами, не позначаться на результатах виборів. «Ці помилки не вплинуть на результат виборів», - підкреслив Хрущ.

В той же час політолог, генеральний директор CIS-EMO Олексій Кочетков звернув увагу на те, що влада повинна зробити все для дотримання законодавства в ході подальшого голосування.

«Я вважаю, що і центральній виборчій комісії, і правоохоронним органам, і владі в цілому потрібно навести лад в частини дотримання виборчого законодавства і виконання національного законодавства у всіх зв’язаних сферах», - відзначив О.Кочетков. На його думку, «очевидно, необхідно провести якусь попереджувальну роботу з штабами про те, що порушення закону караються і ті, хто відверто порушуватиме закони ,понесуть за це відповідальність».

Кочетков вважає, що влада повинна продемонструвати, в що може вилитися порушення. «Без цього можна займатися піаром, можна займатися фальсифікаціями, але доти, поки держава не почне виконувати свої прямі функції - це все буде суцільний легкий жанр», - додав гендиректор CIS-EMO.

Читайте також:

Міліція розслідує відключення світла в Свердловську - штаб Юлії Тимошенко

На Донбасі рівень фальсифікацій перевищив показники 2004 року.

На Луганщині чиновники не давали проводити екзит-пол

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: